Ukraina

Odmień swoje podwórko

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Odmień swoje podwórko”. Chętni poznaniacy i poznanianki mogą wziąć udział w warsztatach z profesjonalistami i przy ich pomocy upiększyć lokalną przestrzeń. Zgłoszenia można przesyłać do 9 maja.

o już 14 edycja akcji „Odmień swoje podwórko”. Podobnie jak w poprzednich latach, skierowana jest do użytkowników, właścicieli i zarządców terenów w granicach osiedli: Stare Miasto, Główna, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Wilda, Św. Łazarz oraz Jeżyce. Składa się z dwóch etapów: projektowego i terenowego. 

Część projektowa to dwudniowe warsztaty, które mają charakter konkursu. W ich trakcie  zespoły z pomocą ekspertów szukają pomysłów na zagospodarowanie i ożywienie swoich lokalnych przestrzeni, tworząc dla nich koncepcje. Miasto zapewnia pomoc ekspertów z zakresu kształtowania terenów zieleni i projektantów. Nagrodami zaś są elementy uzgodnionych projektów – np. sadzonki roślin, narzędzia i ziemia ogrodnicza, urządzenia do zbierania deszczówki czy elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Etap drugi, terenowy, to czas na wykonanie wypracowanych podczas warsztatów projektów.

W tegorocznej edycji preferowane są koncepcje, które zwiększą powierzchnię biologicznie czynną podwórek, a także skupią się na zagospodarowywaniu wód opadowych, wprowadzaniu i przywracaniu zieleni.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: rewitalizacja@um.poznan.pl do 9 maja. O zakwalifikowaniu zespołu projektowego do akcji zdecydują:

  • prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy;
  • spełnione warunki regulaminu akcji i niniejszego ogłoszenia;
  • kolejność zgłoszenia;
  • ocena stanu zagospodarowania zgłoszonego terenu dokonana przez organizatora (na podstawie przesłanej przez zespół dokumentacji fotograficznej/wizji lokalnej).

Uwaga: do każdego zgłoszenia należy dołączyć dokumentację fotograficzną terenu zgłaszanego do akcji, umożliwiającą dokonanie przez organizatora oceny aktualnego stanu zagospodarowania.

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy opis akcji oraz regulamin znajdują się na stronie poznan.pl.

x

Zobasz także

Z Pułaskiego na Głogowską 18

Nowym adresem jest ul. Głogowska 18.Po dwumiesięcznym poślizgu przeniesiono Biuro Strefy Płatnego Parkowania ZDM i ...

Nowy „bliźniak” to Changwon

 Do Rady Miasta trafił projekt uchwały w sprawie podpisania memorandum dotyczącego ustanowienia współpracy Miasta Poznania ...

Najlepiej w Poznaniu

Najlepsze miasta do życia w Polsce Business Insider przygotował ranking 16 wojewódzkich miast. Stolica Wielkopolski zajęła pierwsze ...

Tour de Pologne w Poznaniu

Już niebawem w Poznaniu zmierzą się najlepsi kolarze świata. Pierwszy etap 80. Tour de Pologne ...

Niebawem Węzeł Grunwaldzka

Inwestycja przy ul. Grunwaldzkiej, na granicy Poznania i Plewisk, jest już prawie ukończona. Do połowy ...