Ukraina

Odmień swoje podwórko

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Odmień swoje podwórko”. Chętni poznaniacy i poznanianki mogą wziąć udział w warsztatach z profesjonalistami i przy ich pomocy upiększyć lokalną przestrzeń. Zgłoszenia można przesyłać do 9 maja.

o już 14 edycja akcji „Odmień swoje podwórko”. Podobnie jak w poprzednich latach, skierowana jest do użytkowników, właścicieli i zarządców terenów w granicach osiedli: Stare Miasto, Główna, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Wilda, Św. Łazarz oraz Jeżyce. Składa się z dwóch etapów: projektowego i terenowego. 

Część projektowa to dwudniowe warsztaty, które mają charakter konkursu. W ich trakcie  zespoły z pomocą ekspertów szukają pomysłów na zagospodarowanie i ożywienie swoich lokalnych przestrzeni, tworząc dla nich koncepcje. Miasto zapewnia pomoc ekspertów z zakresu kształtowania terenów zieleni i projektantów. Nagrodami zaś są elementy uzgodnionych projektów – np. sadzonki roślin, narzędzia i ziemia ogrodnicza, urządzenia do zbierania deszczówki czy elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Etap drugi, terenowy, to czas na wykonanie wypracowanych podczas warsztatów projektów.

W tegorocznej edycji preferowane są koncepcje, które zwiększą powierzchnię biologicznie czynną podwórek, a także skupią się na zagospodarowywaniu wód opadowych, wprowadzaniu i przywracaniu zieleni.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: rewitalizacja@um.poznan.pl do 9 maja. O zakwalifikowaniu zespołu projektowego do akcji zdecydują:

  • prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy;
  • spełnione warunki regulaminu akcji i niniejszego ogłoszenia;
  • kolejność zgłoszenia;
  • ocena stanu zagospodarowania zgłoszonego terenu dokonana przez organizatora (na podstawie przesłanej przez zespół dokumentacji fotograficznej/wizji lokalnej).

Uwaga: do każdego zgłoszenia należy dołączyć dokumentację fotograficzną terenu zgłaszanego do akcji, umożliwiającą dokonanie przez organizatora oceny aktualnego stanu zagospodarowania.

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy opis akcji oraz regulamin znajdują się na stronie poznan.pl.

x

Zobasz także

W centrum przybywa drzew

Kolejnych kilkadziesiąt drzew przybędzie w poznańskich pasach drogowych. Trwają nasadzenia na Starym Mieście, a w ...

Rośnie Centrum Onkologii

5 pięter, 6,5 tys. metrów kwadratowych, 12 poradni, a nawet sezonowy taras dla pacjentów na ...

Europejskie miasto

Poznań na podium w rankingu „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024” Poznań znalazł się na ...

Zamkną Most Dworcowy

Zapowiedziano remont ważnego torowiska. To dwa miesiące utrudnień również dla kierowców!   Zdjęcie ilustracyjne, archiwum ...

Co z działką przy Szkolnej

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację w sprawie sytuacji i przyszłości zabytkowych zabudowań dawnego szpitala miejskiego ...