Ukraina

Odzyskany blask ulicy

Na ul. Obozowej odbył się odbiór techniczny po zakończeniu remontu jezdni i chodnika.

Prace brukarskie przeprowadzono na odcinku od wjazdu do kościoła ewangelicko-augsburskiego do ulicy Promienistej. Jak podkreśla ZDM, przywrócony został historyczny charakter ulicy.
Piesi zyskali nową nawierzchnię chodnika z płyt betonowych 50×50 centymetrów, a zmotoryzowani jeżdżą po jezdni z nowo ułożonego bruku. Jezdnia ma nową podbudowę z tłucznia i betonu, a od terenów prywatnych znajdujących się po jej wschodniej stronie ulicy oddzielają ją metalowe słupki, które, dodatkowo, uniemożliwiają parkowanie. Wcześniej zostawiane tam samochody, często blokowały możliwość przejazdu ulicą – informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

„Przywrócenie historycznego charakteru ulicy, wyremontowanie jezdni i chodnika to jednoczesne umożliwienie przejazdu całą długością ulicy to drugi z najważniejszych powodów, dla których zaangażowaliśmy się w remont ulicy Obozowej. Przed remontem parkujące pojazdy blokowały ruch, a widok kierowców, którzy nie mieli skrupułów albo też innej możliwości niż jazda po chodniku nie był czymś wyjątkowym” – powiedział podczas odbioru Jerzy Wróblewski reprezentujący Radę Osiedla Grunwald Południe.

Remont objął również wykonanie opasek kompensacyjnych z kostki kamiennej oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej” – dodaje Kaniewska.

Koszt prac wyniósł około miliona złotych, z czego 150 tys. stanowią środki Rady Osiedla Grunwald Południe.

Źródło:epoznan.pl

 

x

Zobasz także

Remont pętli na Junikowie

W sobotę 23 marca, rozpoczną się prace związane z remontem zadaszenia nad peronami tramwajowymi i ...

Tramwajem na Poznań Wschód

Radny Andrzej Rataj wystosował interpelację w sprawie planowanej trasy tramwajowej z pętli Zawady do stacji ...

Prozerpina bez gwiazd

Radny Mateusz Rozmiarek -donosi biuletyn.poznan.pl złożył interpelację w sprawie usunięcia gwiazd z podłoża fontanny Prozerpiny ...

Synagoga to zabytek

Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wpisania do rejestru zabytków ...

Palmiarnia w bloku

Oficjalny profil Miasto Poznań na Facebooku umieścił w niedzielę post ze zdjęciami egzotycznej roślinności rosnącej ...