Ukraina

Osiedle Księżnej Dąbrówki w dziesiątej odsłonie.

W ślad za planami zagospodarowania terenu w podpoznańskiej Dąbrówce, ogłoszonymi wczesną jesienią zeszłego roku, w Nickel Development ruszyły prace projektowe związane z nowym etapem flagowej inwestycji poznańskiego dewelopera. Oficjalna premiera inwestycji odbędzie się podczas poznańskich Targów Mieszkaniowych pod koniec lutego. Dziesiąty etap Osiedla Księżnej Dąbrówki powstanie u zbiegu ulic Komornickiej i Koronnej w Dąbrówce. Oferta mieszkań będzie urozmaicona – obejmie domy i mieszkania o powierzchniach od 50 aż do 150 mkw.
Nowy etap Osiedla Księżnej Dąbrówki to kontynuacja dobrych, sprawdzonych rozwiązań. Propozycje Nickel Development od ponad 16 lat znajdują aprobatę osób poszukujących przestrzeni nieosiągalnej w centrum miasta oraz bliskości natury: lasów i jezior. Swoje miejsce znaleźli tam również zwolennicy wolniejszego tempa życia w małej miejscowości. Korzystając z dotychczasowych doświadczeń, Nickel Development otwiera nowy rozdział w historii Osiedla Księżnej Dąbrówki. Jego dziesiąty etap będzie pierwszym po tej stronie ulicy Komornickiej.
Nowa część Osiedla Księżnej Dąbrówki, która powstanie na terenie po stronie parku, będzie połączeniem nowoczesności z doświadczeniem zgromadzonym w poprzednich dziewięciu etapach inwestycji. Nowi mieszkańcy z pewnością ucieszą się z nieco zaciszniejszego umiejscowienia domów, z dala od jednej z głównych ulic prowadzących przez miejscowość.
– W Dąbrówce powstanie ponad sto nowych lokali w dwóch typach budynków – zapowiada Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.Największe będą ponad 100-metrowe domy w zabudowie bliźniaczej. Projektujemy też mieszkania w budynkach wielorodzinnych.
Poza samą powierzchnią mieszkania, dużym atutem „bliźniaków” będzie garaż lub wiata do zaparkowania samochodu, znajdująca się bezpośrednio na działce. Prywatne, oddzielone i zamknięte miejsce na samochód to obecnie rzadkość w ofertach deweloperów. Warto zwrócić uwagę, że jest to również dodatkowa przestrzeń do przechowywania, z której chętnie korzystają szczególnie rodziny z dziećmi. Doświadczenia z ostatniego zrealizowanego etapu – Rycerska II – pokazują, że jest wśród klientów ogromne zapotrzebowanie na takie rozwiązania.
Nowoczesne bryły budynków, które powstaną w ramach najnowszej odsłony Osiedla Księżnej Dąbrówki, charakteryzować się będą nowoczesnym minimalizmem, który mogliśmy poznać przy okazji dwóch poprzednich: Książęcej i Rycerskiej II. Wnętrzom przestrzeni i światła nadadzą duże okna, w tym również portfenetry, będące już znakiem rozpoznawczym Nickel Development. Projektanci zwrócili też uwagę na układy mieszkań i ich ustawienie względem ruchu słońca. Strefa dzienna, w tym salon, umieszczona została po zachodniej stronie – tak, aby mieszkańcy mogli jak najdłużej cieszyć się naturalnym światłem dziennym.
Lokalizacja nowego etapu w południowo-wschodniej części osiedla sprawia, że przyszli nabywcy tamtejszych mieszkań będą mieli na wyciągnięcie ręki przedszkole i przychodnię. Będzie też blisko do stacji kolejowej Palędzie, z której można dojechać do Dworca Głównego w Poznaniu w niecały kwadrans. Pociągi od 5:50 odjeżdżają zaś co ok. 30-60 minut.
Duży wpływ na to, jak wyglądać będzie dziesiąty etap Osiedla Księżnej Dąbrówki, mieli dotychczasowi mieszkańcy. Nickel Development spodziewa się, że istotną część nabywców mieszkań w tym etapie będą właśnie oni. Przeprowadzka do większych mieszkań, powstających w ramach rozbudowy osiedla to kuszący scenariusz dla niejednej rodziny.
– Wiemy o niejednej przeprowadzce naszych klientów pomiędzy poszczególnymi etapami Osiedla Księżnej Dąbrówki. Pozwala to ograniczyć do minimum uciążliwości związane ze zmianą mieszkania. Pozostaje w zasadzie tylko fizyczne przeniesienie rzeczy z miejsca na miejsce – zauważa Agata Olszyńska. – Mieszkańcy nie muszą natomiast borykać się z adaptacją do nowego otoczenia. Dla komfortu dzieci, które po przeprowadzce będą nadal chodzić do tego samego przedszkola czy szkoły i bawić się w dalszym ciągu ze swoimi kolegami, ma to niebagatelne znaczenie – zwraca uwagę szefowa sprzedaży w Nickel Development.
Według zapowiedzi dewelopera, budowa nowego etapu Osiedla Księżnej Dąbrówki ma ruszyć jeszcze przed końcem kwietnia tego roku. Już wkrótce firma uruchomi opcję zakupu blokady mieszkań – co pozwoli na trwałą rezerwację wymarzonego lokum do czasu formalnego uruchomienia sprzedaży w ramach tej nieruchomości. Zakończenie prac budowlanych według aktualnych planów ma nastąpić po około 16 miesiącach od rozpoczęcia.

Szczegółowych informacji na temat nowych mieszkań w Dąbrówce udziela Biuro Sprzedaży Nickel Development, znajdujące się w Poznaniu, przy ul. Piątkowskiej 110. Warto również śledzić aktualności na stronie internetowej dewelopera: nickel.com oraz dedykowanej stronie inwestycji: dabrowki.com.

x

Zobasz także

Zaludnić pustostany

Według danych Narodowego Spisu Powszechnego tylko w Warszawie jest aż 4,5 tysiąca pustostanów. W całej ...

Iluzja domu bez pozwolenia

Ile kosztuje budowa domu bez pozwolenia? Inwestorów czeka terapia szokowa Koszty zakupu materiałów budowlanych i ...

To był „czarny maj”

„Czarny maj” na rynku mieszkaniowym w Polsce. Analitycy piszą o gwałtownym spadku sprzedaży – To ...

Tanio już było

Warszawa (+1901 zł), Białystok (+1895 zł) i Szczecin (+1647 zł) zanotowały największe wzrosty rok do ...

Zapaść na rynku najmu

Mieszkania na wynajem znikają na pniu. Każdą ofertą zainteresowanych jest kilkunastu potencjalnych najemców – mówi ...