Fotografia wnętrz

Otworzą tunel pod Zakopianką?

Tunelu w ciągu Zakopianki ma być gotowy do końca roku. Czy jest na to szansa? Po wizytacji budowy tunelu w ciągi DK 7, czyli popularnej Zakopianki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił, że jest szansa na ukończenie budowy na koniec bieżącego roku.

Siarczyste mrozy ani koronawirus nie zatrzymały budowy Zakopianki. Polskie tunele, mimo zimy, mimo pandemii, są budowane, są w trakcie realizacji – mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej po wizytacji budowy tunelu minister Andrzej Adamczyk.
Jak zaznaczył dyrektor kontraktu z firmy Astaldi, priorytet na tę chwilę to „ukończyć roboty i pozwolić na ruch w tunelu na koniec tego roku”.
Podpis pod zdjęcie: Według harmonogramu tunel ma być gotowy w 2021 r. Koszt jego budowy wyniesie prawie miliard złotych (fot. GDDKiA)
Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Wiatraki dla gmin

Możliwość łagodzenia przez gminy niektórych restrykcji, dotyczących elektrowni wiatrowych będą przewidywać regulacje, nad którymi pracuje ...

Finał po 100 latach

Nowe mieszkania, biura, lokale usługowe i pracownia twórcza znalazły się w zrewitalizowanej przez Łódź XIX-wiecznej ...

Manhatan w Krakowie

680-hektarowy teren na południu Krakowa może stać się w przyszłości dzielnicą wysokich wieżowców. Miasto opracowuje ...

Rośnie UMWZ w Szczecinie

Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego nabiera kształtów. Demontaż rusztowań pozwolił ocenić, jak efektownie będzie ...

Superdom w Bieszczadach!

Dom powstał przy granicy Polski z Ukrainą. Piękne i dzikie tereny Bieszczad zachwycają melancholią i ...