Pestką do Dworca Zachodniego

Dziś, 30 września spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na przedłużenie linii PST do Dworca Zachodniego. Wykonawcą projektu będzie Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu.
– To biuro cieszące się bardzo dobrą opinią na rynku. Jesteśmy radzi, że to właśnie jemu możemy powierzyć to zadanie – mówi Krystyna Rakowska, wiceprezes spółki Infrastruktura Euro Poznań.
Wykonanie dokumentacji kosztować ma 2.220 tys. zł. Na jej realizację projektant ma rok od dnia podpisania umowy. A zatem jesienią przyszłego roku, po otrzymaniu projektu, inwestor będzie mógł ogłosić przetarg na wykonawstwo robót. Plany inwestora przewidują ich zakończenia na przełomie marca i kwietnia 2012 r.
Infrastruktura Euro Poznań to jedna z dwóch, powołanych przez miasto, spółek celowych dla realizacji przedsięwzięć Euro 2012. Miasto powierzyło jej realizację czterech dużych i kluczowych projektów:
– przedłużenie trasy tramwajowej Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego;
– budowę trasy tramwajowej os. Lecha-Franowo;
– przebudowę infrastruktury transportu publicznego w związku z organizacją Euro 2012 w Poznaniu ( etap I i etap II);
– przebudowę ul. Grunwaldzkiej do układu dwujezdniowego na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Malwowej.
– Spółce udało się bardzo sprawnie przeprowadzić przetargi na wykonanie dokumentacji przetargowych dla wszystkich tych inwestycji i w najbliższych dniach będzie podpisywać umowy z projektantami, wyłonionymi w wyniku przetargu – informuje Anna Szpytko, rzecznik prasowy prezydenta i Urzędu Miasta Poznania.
Wkrótce spółka będzie także wyłaniała inżynierów kontraktu dla opisywanych przedsięwzięć. BKK

x

Zobasz także

Brama na Euro otwarta

To jeden z najładniejszych terminali regionalnych w Europie – chwalił marszałek Marek Woźniak, a prezydent ...

29 maja nowy Poznań Główny czeka na pierwszych pasażerów

W rekordowo krótkim czasie, bo po zaledwie dziesięciu miesiącach budowy, mieszkańcy Poznania i pasażerowie kolei ...

Salut wodny nad drogą kołowania

Samolot z oficjalnymi gośćmi jako pierwszy wylądował na nowej drodze kołowania w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica ...

Dworzec na ostatniej prostej

Ten tydzień jest decydujący jeśli chodzi o odbiory techniczne nowego dworca PKP w Poznaniu. TriGranit ...

Początek odbiorów na Dworcu Głównym

Do 10-15 maja budynek nowego dworca kolejowego PKP Poznań Główny powinien mieć już pozwolenie na ...