Ukraina

Plac Kolegiacki bez zieleni

Plac Kolegiacki zabetonowaną pustynią? Miasto: „to manipulacja!”

 

Porównanie, które zaskoczyło mieszkańców | fot. Poznański Trójkąt Bermudzki FB Zdjęcia przedstawiające plac Kolegiacki kiedyś i dziś w ostatnich dniach zrobiły furorę w sieci.

Był na nim zielony skwer z trawą i kwiatami, a za nim parking dla samochodów. Na zdjęciu z dziś widać natomiast przestrzeń bez samochodów, ale też bez zieleni, co nie spodobało się wielu mieszkańcom. Magistrat postanowił więc ustosunkować się do postów.

– Przez weekend mogliście zauważyć kilka publikacji dot. placu Kolegiackiego. Czujemy się w obowiązku, by dodać do nich więcej obiektywizmu – napisali urzędnicy. – Na początek kilka faktów, których zabrakło. Zdjęcie porównawcze nie oddaje wyglądu całego placu po remoncie – są tam również drzewa (na dowód publikujemy zdjęcia z lata) i jest ich więcej niż przed przebudową – 15 sztuk drzew oraz ponad 800 krzewów. Przed budową plac był przede wszystkim parkingiem, co widać na załączonych archiwalnych zdjęciach. Po zakończeniu remontu obiekt będzie służył mieszkańcom, nie tylko tym zmotoryzowanym. Będzie miejsce na ławki, ogródki gastronomiczne, wydarzenia kulturalne (auta mogą zaparkować tuż obok na parkingu w budynku przy ul. Za Bramką 1). Jeszcze jedna ważna sprawa! Gdy startowała przebudowa, przesadziliśmy i uratowaliśmy drzewa, które pierwotnie rosły na placu – podkreślają urzędnicy.

Przypomnijmy, że prace na placu Kolegiackim cały czas trwają i mają się zakończyć w najbliższych tygodniach.

Źródlo:epoznan.pl

x

Zobasz także

Ulubiona zieleń poznaniaków

Zieleń w centrum Poznania i jeziora w lasach Wielkopolski są bohaterami akcji wyborcza.pl. Redakcja chciała ...

Niepokojące ratingi

Fitch Ratings utrzymał na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative) międzynarodowe długoterminowe ratingi ...

101.000 uchodźców w Poznaniu

W marcu 2022 r. największe polskie miasta i otaczające je gminy gościły prawie 70 proc. ...

Co z „dziurą toruńską”

Konkretnie chodzi o teren pomiędzy Mostem Uniwersyteckim i ulicą Libelta położony wzdłuż ulicy Roosevelta. Miasto ...

Chcemy i pomagamy uchodźcom

Jesteśmy przygotowani do przyjmowania obywateli Ukrainy, którzy coraz liczniej pojawiają się w Polsce – podkreślił ...