Ukraina

Plan Rezydencji Emerytalnej

Rezydencja Emerytalna na sprzedaż. Rezerwat Odpoczynku. 3R best Rest Reserve Residence.

Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, opierając się na wstępnych wynikach Narodowego Spisu Powszechnego, w ciągu 10 lat liczba mieszkańców Polski zmniejszyła się o około 1 procent. Depopulacja, a zwłaszcza starzenie się ludności stało się teraz polskim zjawiskiem. 

Według danych GUS nasze społeczeństwo starzeje się, bowiem co 5 mieszkaniec Polski ma ponad 65 lat. 

W Polsce na dzień 31 marca 2021 r. mieszkało 38 036 118 osób (48% populacji stanowili mężczyźni, a 52% kobiety).

Obserwowany przez nas dziesięcioleciami zachodni model budowy domów starości czy inaczej domów spokojnej jesieni staje się w Polsce teraz inaczej postrzegany.   

Domy ,spokojnej starości” są modelem obiektów usługowych  oferujących szeroki wachlarz usług opiekuńczych.

Ich handicapem jest pomoc pielęgniarska, świadczenie opieki całodobowej oraz spełnianie zachcianek pensjonariuszy.

Oceniając rynek, można zauważyć że nasilenie oddawania do użytkowania takich placówek jest zauważalne oraz że w prywatnych domach opieki ceny bywają często bardzo wysokie. W dużej mierze uzależnione są  od ogólnego standardu placówki oraz od zakresu usług. 

Tam, gdzie  kompleksowe usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne oferowane są na najwyższym poziomie ceny są najwyższe, ale chyba właśnie o to chodzi. 

W cenie pobytu Zarządca  Rezydencji powinien zapewnić najbogatsze zaplecze rehabilitacyjne, wypoczynkowe, animacyjne, akomodacyjne  oraz cateringowe.  Ogólny standard,  liczba miejsc w pokojach nie jest tak bardzo istotna, jak kwalifikacje osób zatrudnionych i zarządzających obiektem.

Analizując rynek, na koniec roku 2022, przeciętnie za pokój jednoosobowy w rezydencji emerytalnej trzeba było zapłacić miesięcznie około 4 400 zł.

Obiekty o podwyższonym standardzie mogą oczekiwać wynagrodzenia za pokój jednoosobowy na poziomie kwoty nawet 8 000 zł miesięcznie.

Największą popularnością cieszą się nadal pokoje dwu, trzyosobowe, za które zapłacimy miesięcznie mniej, za osobę około 2 800 – 3 300 zł. 

W cenie pobytu w rezydencji opiekuńczej poza zakwaterowaniem jest opieka pielęgniarska, wybrane w zależności od pakietu potrzeb pensjonariusza usługi rehabilitacyjne oraz pełne wyżywienie. Ceny oczywiście nie obejmują zakupu leków, środków higienicznych, wyżywienia i napojów poza ustaloną kartą dań.

Jednym z ważnych elementów kalkulacji ceny za pobyt w prywatny domu spokojnej starości jest lokalizacja obiektu. W rankingu popularności, na jego szczycie, najchętniej wynajmowane, pomimo wysokiej ceny są rezydencje położone do 30 km od dużych miast. Szybki, dobry dojazd do aglomeracji oraz miła, spokojna, cicha okolica powodują, że właśnie bliskie otoczenie obiektu oraz czynniki logistyczne decydują o atrakcyjności miejsca stałego pobytu pensionariuszy.

Podsumowując, zazwyczaj ceny za usługi w obiektach ulokowanych w bliskiej odległości od większych miast zachodniej Polski ( Poznań, Szczecin, Zielona Góra) będą wysokie. Tylko najwyższe ceny dotyczą placówek opiekuńczych w Warszawie i bezpośredniej okolicy oraz w kurortach górskich.

Za pobyt stały w rezydencji emerytalnej uważa się umowę podpisaną na okres powyżej 3 miesięcy. Ceny opieki krótkoterminowej są zwykle wyższe, traktowane jako pobyt w hotelu z usługami pielęgniarskimi.

Wizualizacja koncepcji Rezydencji Emerytalnej nad Jeziorem Bytyńskim

W Rezydencji Odpoczynku 3R best Rest Reserve Residence, planowanej do realizacji pod Poznaniem, od roku 2026 będzie można nabyć pobyt miesięczny, bezterminowy, a nawet dzienny bądź kilkudniowy. Codzienna opieka nad pensjonariuszem jest planowana na 10 godzin. W ofercie oczywiście opieka pielęgniarska, pełne wyżywienie oraz możliwość uczestniczenia w warsztatach i zajęciach sportowych, grupach medytacyjnych, terapeutycznych oraz innych formach wsparcia psychologicznego.

Aktualnie deweloper i fundacja powołana do tego celu przygotowują dokumentację budowlaną oraz pracują nad ofertą usług ,,3R best Rest Reserve Residence” – Rezydencja Emerytalna ,,Rezerwat Odpoczynku”. Budowa ma się rozpocząć na wiosnę 2024 roku i zakończyć jesienią roku 2025.

Inwestorzy informują o możliwości nabycia mieszkania ( o powierzchni okoo 42 m.kw )) w procesie deweloperskim osobom lub rodzinom zainteresowanym posiadaniem lokalu przeznaczonego na pobyt Rezydenta. Jak się dowiedzieliśmy, posiadany lokal będzie można wynajmować i z tego tytułu pobierać pożytki. W przypadku zakwaterowania w przyszłości w zakupionym mieszkaniu Rezydenta, właściciel lub osoby bliskie będą mogły uiścić opłatę za usługi dodatkowe w Rezydencji (pełne wyżywienie, opiekę pielęgniarską, zajęcia rozwoju i animacji czasu, wsparcie psychologiczne).

Jak napisaliśmy wcześniej, prywatny dom pomocy społecznej wiąże się z wysokimi dużymi comiesięcznymi wydatkami, na które zwykle nie stać emerytów. Alternatywą wydaje się być oferta Rezydencji Emerytalnej ,,Rezerwat Odpoczynku”-  3R best Rest Reserve Residence, która proponuje nabycie nieruchomości z zamiarem użytkowania zgodnie z jej przeznaczeniem. 

Aktualnie, na przykład na rynku poznańskim, profesjonalne obiekty cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że czas oczekiwania na wolne miejsce w placówce opiekuńczej, pomimo cen na poziomie powyżej 7.000 zł, jest szacowany nawet do dwóch lat, co jest ogromnym dyskomfortem dla osoby bezpośrednio zainteresowanej, jak i znaczącym utrudnieniem dla rodziny pensjonariusza.

Świadczenia emerytalne zwykle nie wystarczają na pełne pokrycie opłat za pobyt w domu spokojnej starości. Różnica pomiędzy kosztami utrzymania, a wpłatą ze świadczeń emerytalnych czy rentowych pensjonariusza zgodnie z uregulowaniami prawnymi zapisanymi w artykule 61 ustawy o pomocy społecznej ma pokrywać gmina. Jakość obiektów oferowanych przez samorządy, opieka w nich, czas oczekiwania na pobyt, tak bardzo różnią się od oczekiwań, jakie są im stawiane, że zdecydowana większość osób decyduje się na skorzystanie z placówek prywatnych.

Zakup nieruchomości z przeznaczeniem ma pobyty pensjonarskie nie jest tylko lokatą kapitału (Zarządcą Rezydencji wypłaca comiesięcznie właścicielowi czynsz najmu), jest także wygodną forma zabezpieczenia przyszłości dla członów rodziny.

Więcej na temat oferty  3R best Rest Reserve Residence:

Rezydencja Emerytalna

,,Rezerwat Odpoczynku”

3R best Rest Reserve Residence

kontakt@natureserve.pl

x

Zobasz także

Miliard z KPO dla gmin

Blisko 870 mln zł z KPO na sporządzenie planów ogólnych w gminach. Wkrótce nabór wniosków ...

Czy w Koninie będą atomówki

Bruksela stawia na całkowitą dekarbonizację sektora energetycznego do 2040 roku i praktyczne wyeliminowanie generacji z ...

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Nie chcą rozbiórki GH Malta

  Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, ...