Ukraina

Poprawa warunków życiowych

Senat bez poprawek do ustawy o poprawie warunków mieszkaniowych .Senat podczas czwartkowego plenarnego posiedzenia nie zgłosił poprawek do ustawy podnoszącej efektywność energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Jej celem jest poprawa efektywności energetycznej budynków i promocja odnawialnych źródeł energii.

Chodzi o ustawę o zmianie niektórych ustaw wspierających poprawę warunków mieszkaniowych. Głosowanie nad nią odbędzie się w pod koniec posiedzenia Senatu.

Ustawa realizuje dwa kamienie milowe Krajowego Planu Odbudowy (KPO): „Czyste powietrze i efektywność energetyczna”, w ramach której Polska zobowiązała się do wprowadzenia w życie nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej i powiązanych aktów, oraz „Reforma budownictwa mieszkaniowego dla gospodarstw domowych o niskich i średnich dochodach, uwzględniająca wyższą efektywność energetyczną budynków”.

x

Zobasz także

Nie chcą taniego prądu

W Polsce funkcjonuje od niedawna koncepcja prosumenta lokatorskiego, czyli nowa zachęta dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych do ...

Ceny jednak w górę

Jeśli nowy program kredytowy wejdzie w zapowiadanym kształcie, ceny wzrosną. Niewykluczone, że dwucyfrowo. „Rzeczpospolita” przypomina, ...

Brakuje działek

W październiku rozpoczęto budowę 12 279 nowych mieszkań – podał w środę GUS. Eksperci z ...

Wyższy standard mieszkań

Stan mieszkań oferowanych na rynku wtórnym jest zróżnicowany, ale widoczny jest pozytywny trend w zakresie ...

Luka mieszkaniowa wciąż jest

W Polsce brakuje ok. 2-3 mln mieszkań. Jak wypełnić tę lukę? W opinii Arkadiusza Urbana, prezesa KZN, powinniśmy ...