Ukraina

Poprawa warunków życiowych

Senat bez poprawek do ustawy o poprawie warunków mieszkaniowych .Senat podczas czwartkowego plenarnego posiedzenia nie zgłosił poprawek do ustawy podnoszącej efektywność energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Jej celem jest poprawa efektywności energetycznej budynków i promocja odnawialnych źródeł energii.

Chodzi o ustawę o zmianie niektórych ustaw wspierających poprawę warunków mieszkaniowych. Głosowanie nad nią odbędzie się w pod koniec posiedzenia Senatu.

Ustawa realizuje dwa kamienie milowe Krajowego Planu Odbudowy (KPO): „Czyste powietrze i efektywność energetyczna”, w ramach której Polska zobowiązała się do wprowadzenia w życie nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej i powiązanych aktów, oraz „Reforma budownictwa mieszkaniowego dla gospodarstw domowych o niskich i średnich dochodach, uwzględniająca wyższą efektywność energetyczną budynków”.

x

Zobasz także

Fotowoltaika na balkonie

Fotowoltaika na balkonie, beton w głowie. Czy panele dla bloków z rządowymi dopłatami się opłacą? ...

A jednak się buduje

W trzech kwartałach 2022 r., w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, odnotowano wzrost liczby i powierzchni ...

Tu lepiej nie mieszkać

Gdańsk i Rudę Śląską dzieli ponad 500 km, ale także ceny mieszkań z rynku wtórnego. ...

Krach powoli nadchodzi

Wysoka liczba mieszkań oddanych do użytkowania jest efektem budów rozpoczynanych jeszcze w czasie boomu i ...

Polowanie na własny kąt

W Poznaniu wzrost kosztów najmu jest wyjątkowo wysoki. Według Otodom od 1 marca do końca ...