Fotografia wnętrz

Powrót energii z wiatru

Po okresie kilkuletniego zastoju energia z wiatru na lądzie znów zaczyna się rozwijać. Ustawa odległościowa, która zatrzymała inwestycje, ma zostać znowelizowana, by pozwolić na rozwój branży. Gminy i ich mieszkańcy mają mieć mocny głos w sprawie lokalizacji farm wiatrowych na swoim terenie.

Choć ostatnio mówiąc o zielonej energii głównie rozmawiamy o fotowoltaice to Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej podkreśla, że mamy także bum na energetykę wiatrową.

– Energia z wiatru po przerwie znowu wróciła. W aukcji na energię OZE w 2018 roku mieliśmy 1 tys. megawatów, potem w kolejnym roku 2 tysiące, a przed nami w tym roku kolejna aukcja i planowane na 2021. Można więc powiedzieć, że w końcu rozwijają się w Polsce obie technologie i fotowoltaika i energetyka wiatrowa na lądzie.
Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

„Polski ład” godzi w miasta

„Aż 145 mld zł w ciągu 10 lat stracą miasta na Polskim Ładzie” – informuje ...

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę tworzącą Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Jak wskazano, celem nowych przepisów jest ...

Płace idą w górę

GUS podał dane o kwietniowej dynamice wzrostu wynagrodzeń w Polsce. Przewidywania analityków sprawdziły się – ...

Nowa hossa w budownictwie?

Materiały budowlane stanowią zasadniczy koszt każdej budowy, stąd tendencje cenowe ich dotyczące mają podstawowe znaczenie ...

Będzie prawo warstwowe?

Jest zielone światło dla prac nad przepisami o własności warstwowej. Wyodrębnią one własność przestrzeni nad ...