Powrót książnicy na Prusa

Poznań, ul. Prusa 3 – warto zapamiętać ten adres. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury działa już w nowej odsłonie! Zainwestowaliśmy blisko 9 mln zł środków własnych samorządu województwa oraz 3,4 mln zł funduszy unijnych z WRPO 2014+, by umożliwić korzystanie z całej oferty tej instytucji kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego pod jednym dachem. Dzięki modernizacji budynek nie tylko cieszy estetycznym wyglądem, ale stał się również nowoczesny i dostępny dla osób z niepełnosprawnością, a przede wszystkim bardziej funkcjonalny.

Na froncie przywita nas neon i wrzutnia na książki, gdzie można oddawać książki 24h/7. Na parterze znajdziemy się w przeszklonym holu, idealnym na potrzeby organizacji wystaw. Potem zajrzymy do profesjonalnie wyposażonej sali audio – wizualnej. Dalej mamy wejście na antresolę, (a na następnym) piętrze do dużej i jasnej czytelni, z dobrze zaopatrzoną wypożyczalnią książek. Na wyższych piętrach kamienicy znajdziemy sale konferencyjne i wykładowe, idealne do organizacji warsztatów.

Wyremontowana WBPiCAK zadbała również o … ptaki, które znajdą miejsce dla siebie w licznych budkach lęgowych umieszczonych na filarach nad drogą wjazdową na wewnętrzne podwórko budynku. I o zieleń, o którą tak trudno w centrum miasta.

„Chciałbym, żeby Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury była bardziej widoczna w mieście, w Poznaniu. To oczywiście instytucja, która ma zadania regionalne, a jej główne aktywności koncentrują się w Wielkopolsce. Niemniej, również w Poznaniu jest szansa, by Biblioteka zaistniała, by więcej poznaniaków zauważyło, że ta instytucja tu jest tutaj i że można korzystać z jej oferty, nie tylko księgozbioru. Warto zbudować Bibliotece dobry wizerunek w stolicy regionu” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

x

Zobasz także

Dla kogo Hipodrom Wola

Podczas wrześniowych obrad sejmikowej Komisji Gospodarki dyskutowano m.in. o Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola. Okazją ...

Przebudowa centrum

fot. PIM Prace ruszyły w kwietniu i postępują zgodnie z planem. Obecnie przebudowywany jest odcinek ...

25 lat Osiedla Strzeszyn

Z okazji 25 rocznicy powstania samorządu pomocniczego na Strzeszynie list gratulacyjny przekazał przewodniczący Rady Miasta ...

Odnawianie Wartostrady

Prace związane z przebudową liczącego ok. 1,8 km odcinka Wartostrady, biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu Warty, ...

Zieleń na Rynku Łazarskim

Trwa przebudowa rynku Łazarskiego. Na 140 m kw powstanie nowa zielona rabata (Fot. PIOTRSKORNICKI) Presja ...