Na placu budowy Poznań Główny City Center prace cały czas postępują do przodu i pojawiają się kolejne elementy. Jak informuje Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy firmy TriGranit realizującej dworzec, stałe betonowe schody są już gotowe na peronie I i II, a w ubiegłym tygodniu wylano schody na peronie III. Wykonano też posadzki na poziomie +2 oraz +3, a pod koniec ubiegłego tygodnia dokończono poziom +1.
Na dachu zamontowano ostatnie 4 ości. W minioną środę rozpoczął się montaż szyb na zachodniej części dachu budynku. Duże tafle szklane, wciągane przez dźwig na dach za pomocą specjalnej przyssawki, pojawią się w Poznaniu dopiero w tym tygodniu, około środy powinny być montowane na zachodniej części dworca. Te prace będą prowadzone w nocy, przy wyłączonym ruchu pociągów
Na części ażurowej, widocznej z Mostu Dworcowego montaż szyb jest prowadzony w ciągu dnia. Praca odbywa się na dwie zmiany, a wiec 20 godzin na dobę, efekty można już oglądać. Prace te potrwają jeszcze około dwa tygodnie.
Wewnątrz budynku rozpoczęły się prace murarskie związane ze stawianiem ścianek działowych.
Pod koniec tygodnia zamknięto boczną ścianą południową część obiektu (od strony Wolnych Torów).
Rozpoczął się również montaż ruchomych schodów – ich części żelbetowych, a w tym tygodniu wykonawcy przystąpią do budowy szybów windowych.
Poznańskie Nieruchomości portal informacyjny oferta deweloperska Poznań i inwestycje w mieście, mieszkania, działki, lokale
2007 - 2026