Ukraina

Problemy z tunelem

Prace przy budowie tunelu w ciągu Zakopianki nie zakończą się zgodnie z zapowiadanym wcześniej terminem, czyli 30 czerwca. Termin udostępnienia tunelu dla ruchu nie jest sprecyzowany. Generalna Dyrekcja podaje, że będzie to czwarty kwartał bieżącego roku.

Oddanie tunelu dla ruchu samochodowego będzie możliwe po dokonaniu wszystkich odbiorów, co może potrwać nawet trzy miesiące.
Najpierw zapowiadano, że tunel będzie gotowy do końca 2021 r. Później termin zakończenia prac przy budowie tunelu wyznaczono na luty b.r. Kolejna data ukończenia robót została ustalona na koniec czerwca.
O przesunięcie terminu wnioskował wykonawca argumentując opóźnienia pandemią i absencją pracowników oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Jak przekazała rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut, oddanie tunelu dla ruchu samochodowego będzie możliwe po dokonaniu wszystkich odbiorów, co może potrwać nawet trzy miesiące. Obecnie na ukończeniu jest wyposażanie techniczne tunelu.

„W prawej nitce tunelu jest już położona górna warstwa nawierzchni bitumicznej i trwa sprzątanie. W lewej nitce tunelu trwa jeszcze układanie nawierzchni i ma zakończyć się w lipcu. Nie zakończyły się jeszcze roboty przed portalami. Więcej pracy jest przed portalem południowym. Według naszych informacji wykonawca mobilizuje siły, by nadrobić opóźnienia” – przekazała Mikrut.

Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Rynek w Bydgoszczy ożył

W piątek (3 czerwca) otwarty zostanie zrewitalizowany Rynek w Starym Fordonie w Bydgoszczy. Strefa Rynku ...

Turyści uratowali schronisko

Obsługa schroniska na Hali Kondratowej przy pomocy turystów zdołała ugasić pożar, który wybuchł we wtorek ...

Ukwiecony Kraków

Ponad pół miliona wiosennych kwiatów, m.in. krokusów, tulipanów, żonkili, śnieżyczek, cebulic czy hiacyntów kwitnie lub ...

Rolnicy kontra lasy

Międzynarodowy Dzień Lasów. W Polsce lasy zajmują niemal 1/3 kraju. Co 2 sekundy z powierzchni ...

Nowy znak, Uwaga!Jeże

W pierwszy dzień wiosny we Wrocławiu stanęły, wybrane przez wrocławian, tablice informacyjne Uwaga Jeże. Znaki ...