Ukraina

„Program Pierwsze Mieszkanie”

Z programu Pierwsze Mieszkanie będzie można finansować budowę lub zakup domu – poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Szef resortu rozwoju szacuje, że 100 tys. osób jest w stanie skorzystać z tego programu.

  • Programu Pierwsze Mieszkanie zawiera dwa instrumenty: pierwszy to bezpieczny kredyt 2 proc. czyli system dopłat do kredytu na zakup pierwszego M. i drugi to konto mieszkaniowe – program pomocy oszczędzającym na zakup pierwszego mieszkania – powiedział Waldemar Buda.
  • Z programu mogą skorzystać nie tylko osoby chcące kupić mieszkanie, ale także będzie można sfinansować z niego także dom. Kredyt w ramach tego programu może służyć również zakupowi działki i budowie domu. Jedno i drugie jest tutaj możliwe – wyjaśnił.
  • Mówimy o mieszkaniu, natomiast oczywiście budowa domu, zakup domu – to są również jakby formy, które akceptujemy, bo często w miejscowościach małych bloków się w ogóle nie buduje, tylko budownictwo jednorodzinne jest taką podstawową formą budownictwa rodzinnego i indywidualnego – wskazał.

„Program Pierwsze Mieszkanie to bardzo szeroko odpowiedzieć na potrzeby mieszkaniowe Polaków i te trudności z którymi się spotykają” – powiedział Buda.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

666 mieszkań w 3 blokach

Powstanie nowe osiedle w pobliżu ronda Żegrze. 666 mieszkań w 3 wysokich budynkach Dodano 1 ...

Czy formuła PPP się odrodzi

Budowanie mieszkań w formule PPP się rozkręci. Pytanie kiedy   Budowa mieszkań w modelu PPP ...

Po Opolskiej Kopanina

Autor: mat. UML Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna prace nad kolejną inwestycją w Poznaniu. Ogłoszony ...

Uratują „zakładówki”

Resort rozwoju przygotował projekt nowych regulacji prawnych, które mają rozwiązać problem byłych mieszkań zakładowych (pracowniczych). ...

Komunalki na sprzedaż

Poznań chce znów sprzedawać mieszkania komunalne. Będzie drożej niż poprzednio, ale i tak okazyjnie Mieszkań ...