Ukraina

„Program Pierwsze Mieszkanie”

Z programu Pierwsze Mieszkanie będzie można finansować budowę lub zakup domu – poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Szef resortu rozwoju szacuje, że 100 tys. osób jest w stanie skorzystać z tego programu.

  • Programu Pierwsze Mieszkanie zawiera dwa instrumenty: pierwszy to bezpieczny kredyt 2 proc. czyli system dopłat do kredytu na zakup pierwszego M. i drugi to konto mieszkaniowe – program pomocy oszczędzającym na zakup pierwszego mieszkania – powiedział Waldemar Buda.
  • Z programu mogą skorzystać nie tylko osoby chcące kupić mieszkanie, ale także będzie można sfinansować z niego także dom. Kredyt w ramach tego programu może służyć również zakupowi działki i budowie domu. Jedno i drugie jest tutaj możliwe – wyjaśnił.
  • Mówimy o mieszkaniu, natomiast oczywiście budowa domu, zakup domu – to są również jakby formy, które akceptujemy, bo często w miejscowościach małych bloków się w ogóle nie buduje, tylko budownictwo jednorodzinne jest taką podstawową formą budownictwa rodzinnego i indywidualnego – wskazał.

„Program Pierwsze Mieszkanie to bardzo szeroko odpowiedzieć na potrzeby mieszkaniowe Polaków i te trudności z którymi się spotykają” – powiedział Buda.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

15.000 lokali z FMdR

Budowa 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju będzie zrealizowana do końca – poinformowała ...

Nowe klasy energetyczne

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zakłada, że system podziału budynków na klasy energetyczne wejdzie w życie ...

Ubywa nam pustostanów

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat skutecznie walczy z problemem pustostanów w Poznaniu. Rok ...

Tylko jeden lokal rocznie

Plany rządzących dotyczące wprowadzenia dodatkowych regulacji mających na celu ograniczenie hurtowego zakupu mieszkań budzą spore ...

Wiatr w oczy deweloperów

W 2022 r. deweloperzy sprzedali o 35 proc. mniej mieszkań niż w 2021 r., który ...