Ukraina

Centrum niebawem przejezdne

„Od 13 maja tramwaje będą już jeździć ulicą Święty Marcin, Mielżyńskiego i Fredry” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Dodał, że „nie jest to jeszcze sytuacja jakiej byśmy sobie życzyli”. Podkreślił, że tramwaje jeszcze nie wrócą na swoje trasy w pełnym zakresie ale jak mówił ” powoli oddajemy centrum”.

Prezydent dodał, że nie była to kosmetyka a kompleksowy remont. Przeprowadzone prace mają być korzystne nie tylko dla mieszkańców, ale też dla wszystkich poznaniaków. Jak wyjaśnił przy okazji wymieniona została cała zużyta infrastruktura, również podziemna, by na przykład za rok nie pojawiły się jakieś nowe problemy.

Według zapowiedzi przez centrum kursować będzie kilka nowych linii tramwajowych. „7, 8 i 17 to będą linie tramwajowe, które będą pozwalały pokonać odcinek pomiędzy Teatralką a rondem Śródka” – zapowiadał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Dodał, ze tramwaj linii nr 7 będzie zaczynał swoją trasę na Ogrodach, później będzie pokonywała swoją trasę w kierunku ulicy Hetmańskiej rodna Starołęka.”I tu jest pewnego rodzaju nowość i myślę duże udogodnienie dla pasażerów. Będzie to linia, która będzie zahaczała kolejne poznańskie ronda, czyli węzły przesiadkowe. Będzie to rondo Rataje, Śródka, w stronę Teatralki, rondo Solidarności aż po Połabską” – mówił. „Ósemka wróci na swoją trasę pomiędzy Górczynem a Miłostowem. Z kolei tramwaj linii nr 17 będzie poruszał się z Ogrodów przez Jeżyce w stronę Teatralki, placu Cyryla Ratajskiego i Śródki i będzie kończył trasę na Zawadach” – dodał.

Inwestycje w centrum są już na ostatniej prostej. Zanim jednak wszystko się zakończy, władze miasta chcą już teraz przyciągnąć tam kolejnych przedsiębiorców. Dla tych, którzy wynajmują miejskie lokale, przygotowano specjalną ofertę. Miasto daje też pieniądze na inicjatywy kulturalne w centrum. Kolejna propozycja, która ma odmienić tę część Poznania, to konkurs na neony.

Więcej na epoznan.pl

x

Zobasz także

Z Pułaskiego na Głogowską 18

Nowym adresem jest ul. Głogowska 18.Po dwumiesięcznym poślizgu przeniesiono Biuro Strefy Płatnego Parkowania ZDM i ...

Nowy „bliźniak” to Changwon

 Do Rady Miasta trafił projekt uchwały w sprawie podpisania memorandum dotyczącego ustanowienia współpracy Miasta Poznania ...

Najlepiej w Poznaniu

Najlepsze miasta do życia w Polsce Business Insider przygotował ranking 16 wojewódzkich miast. Stolica Wielkopolski zajęła pierwsze ...

Tour de Pologne w Poznaniu

Już niebawem w Poznaniu zmierzą się najlepsi kolarze świata. Pierwszy etap 80. Tour de Pologne ...

Niebawem Węzeł Grunwaldzka

Inwestycja przy ul. Grunwaldzkiej, na granicy Poznania i Plewisk, jest już prawie ukończona. Do połowy ...