Staw z fontanną

Staw w Więckowicach wzbogacił się o fontannę multimedialną, która zakupiona została w ramach realizacji projektu pn. „Staw w Więckowicach fontanną zachwyca – dostawa i montaż fontanny multimedialnej” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Jest to kolejna fontanna, która pojawiła się na terenie Gminy Dopiewo. Wcześniej tego typu urządzenia zamontowane zostały na stawie w Dopiewie, Konarzewie i Palędziu, poprawiając estetykę poszczególnych miejscowości. Zmieniające się co minutę sekwencje strumieni wodnych w połączeniu z różnobarwnym podświetleniem tworzą efektowne obrazy wodne zwiększające atrakcyjność terenu wokół stawu. Fontanna, poza funkcją dekoracyjną, ma również zapewnić odpowiednie napowietrzenie wody i poprawić jej cyrkulację, co jest istotne z uwagi na znajdujące się w stawie ryby.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 63 tys. zł, z czego ponad 45 tys. stanowią środki pozyskane w ramach Programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

x

Zobasz także

Akt erekcyjny nowego centrum

30 września 2021 r. odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej ...

Bigos w roli głównej

Podczas tegorocznej odsłony targów “Smaki Regionów” przyznano aż dziesięć certyfikatów za „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego ...

Gminny program mieszkaniowy

Gmina Tarnowo Podgórne przygotowuje się do realizacji II edycji Programu Budowy Mieszkań z Dojściem do ...

Buk z Buku dla Stęszewa

Z okazji jubileuszu 650-lecia nadania praw miejskich miastu Stęszew, przekazano w imieniu mieszkańców Buku niezwykły ...

Super kładka w Kórniku

Promenada na Jeziorem Kórnickim z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. W czwartek odbyło ...