Ukraina

Szybciej z Wągrowca do Gołańczy

Władze województwa wielkopolskiego i przedstawiciele spółki PKP PLK podpisali w Poznaniu umowę ws. unijnego dofinansowania prac przygotowawczych dla rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Wągrowiec – Gołańcz – granica województwa.

Efektem rewitalizacji linii kolejowej ma być umożliwienie wygodnego przejazdu pociągiem między Poznaniem a Toruniem i Bydgoszczą przez Wągrowiec.
Celem zadania jest opracowanie dokumentacji projektowej, która pozwoli na rozpoczęcie robót rewitalizacyjnych na szlaku kolejowym od Wągrowca, przez Gołańcz do granicy województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 10 mln zł, kwota unijnego dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO 2014+) to ponad 6,3 mln zł.

Źrodlo: portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Co nowego na DW nr 178

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak dokonał wizytacji zakończonej niedawno przebudowy skrzyżowania w miejscowości Lipa w ...

Plan wydatków województwa

  Budżet Wielkopolski na 2023 rok przyjęty. Ponad 2,5 miliarda złotych na rozwój regionu Podczas ...

Wsparcie dla energetyki

Wójtowie, burmistrzowie i starostowie z różnych części Wielkopolski podpisali z Marszałkiem Markiem Woźniakiem umowy na ...

O cyfrowo-zielony region

Wielkopolska bardziej zielona, cyfrowa i bliżej obywatela. Czas na rozdanie nowych środków unijnych Marek Woźniak, ...

Nowy Tomyśl z dworcem

Obiekt powstał w nowym miejscu, bliżej przejścia podziemnego, którym można się dostać na perony. – ...