Tarasy Warty na Ratajach

Dwunastopiętrowy budynek mieszkalny w kształcie litery U powstaje w sąsiedztwie ronda Rataje. Inwestorem jest spółka Apartamenty Na Miasteczku. Swą nazwę inwestor przyjął od znajdującej się tam niewielkiej uliczki, biegnącej obok siedziby poznańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Budynek mieszkalny powstaje w miejscu rozpoczętej przed kilku laty budowy obiektu biurowo-usługowego. Na początku dekady budowę tę podjęła firma Polskie Media Amercom. Na jej zlecenie powstał 3-poziomowy parking podziemny. Jednak zaistniała wówczas dekoniunktura na rynku nieruchomości spowodowała, że inwestor zaniechał dalszych prac i nad placem budowy na kilka lat zaległa cisza. W końcu nieruchomość sprzedano.

Nowy inwestor zmienił projekt na mieszkaniowy. Chce wybudować około 400 lokali mieszkalnych oraz pomieszczenia handlowo-usługowe na parterze – wykorzystując istniejące już podziemne poziomy parkingowe. Projekt powstały w pracowni architektonicznej Joanny Pietz-Tokarskiej przewiduje wybudowanie mieszkań od jednopokojowych o powierzchni 26 m kw. po czteropokojowe o metrażu 85 m kw. Budynek wykonany będzie w podwyższonym standardzie. Jego oddanie do użytku zaplanowano w grudniu 2009 r.
Na Miasteczku trwają obecnie prace budowlane. Natomiast sprzedaż mieszkań jeszcze się nie rozpoczęła. Inwestor prowadzi rozmowy z jednym z biur obrotu nieruchomościami na temat zajęcia się sprzedażą. Nie ustalono również cen lokali; inwestor przeprowadza jeszcze kalkulacje i oceny sytuacji rynkowej. Ale jak zapewnił prezes firmy Paweł Dybizbański, będą to na pewno stawki poniżej 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. – My chcemy te mieszkania sprzedać, a nie czarować ceną – skomentował prezes.

x

Zobasz także

Deweloperzy „na smyczy”

Koniec taryfy ulgowej dla deweloperów. Każdy Kowalski będzie chroniony Zbliża się koniec taryfy ulgowej. Od ...

A jednak budują

Wydane pozwolenia na budowę pozwolą wybudować 69 tys. mieszkań – podał GUS. Biorąc pod uwagę ...

Blask starych kamienic

Miasto dofinansuje renowacje poznańskich zabytków. Dzięki dotacjom w wysokości 1,3 mln zł dawny blask odzyska ...

Zbudują 65 mieszkań

Spółka SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) KZN Zachodni podpisała umowy z wykonawcami bloków w Powidzu i ...

Rusza „Mieszkanie na start”

Program „Mieszkanie na start” ruszy na pewno w tym roku, najpóźniej jesienią. W tej chwili ...