„Tesco” pożegnało klientów

Tesco zakończyło działalność w Polsce. Żegna się z klientami. Sieć Tesco oficjalnie zakończyła w niedzielę swoją działalność w Polsce. „Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto” – poinformowano w komunikacie zamieszczonym na stronie.

Na początku października przedstawiciele Tesco Polska informowali, że sklepy Tesco pozostaną otwarte najpóźniej do 31 października, a większość z nich następnie zmieni swój szyld na Netto. W najnowszym komunikacie zamieszczonym na stronie sieci poinformowano, że „sieć Tesco zakończyła swoją działalność w Polsce”.

„Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto. Doceniamy wszystkich naszych Kolegów oraz Klientów i chcielibyśmy podziękować im za zaufanie, lojalność i wsparcie okazywane nam przez wszystkie lata” – czytamy.

Netto przejęło sklepy Tesco

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie marca br. wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group, który jest właścicielem sklepów Netto. Netto jest obecnie w trakcie procesu konwersji, w ramach którego modernizuje i otwiera pod swoim szyldem około 250 przejętych sklepów. Operacja ta podwoi sieć Netto w Polsce, zwiększając ją do około 650 sklepów.

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że nowym dyrektorem generalnym Netto Polska od początku 2022 roku zostanie Hugo Mesquita, dotychczasowy dyrektor operacyjny w Biedronce.

Netto jest częścią grupy Salling. Salling Group zarządza obecnie ponad 1650 sklepami, zatrudniając łącznie ponad 55 tys. pracowników w Danii, Niemczech i w Polsce.

Tesco weszło do Polski w roku 1995, kiedy Brytyjczycy kupili trzy lokalne sieci supermarketów: Minor, Madex i Savia. Pierwszy hipermarket Tesco w naszym kraju został otwarty 18 listopada 1998 roku we Wrocławiu.

x

Zobasz także

Poznański rynek biurowy

Rynek biurowy w stolicy Wielkopolski jest coraz większy i coraz bardziej atrakcyjny. Na mapie Poznania ...

Hurtowy zakup mieszkań

Hurtowy zakup mieszkań przez skandynawski fundusz. Jak takie operacje wpływają na ceny? Na przełomie czerwca ...

Renowacja dworca w Zbąszyniu

PKP S.A. podpisały umowę ws. przebudowy dworca kolejowego w Zbąszyniu (woj. wielkopolskie). Inwestycja warta ponad ...

Japoński biznes w Plewiskach

Jak donosi portal epoznan.pl do końca 2021 roku w podpoznańskich Plewiskach powstanie zakład koncernu chemicznego ...

Budowlany rekord

Pomimo pandemii w Polsce zbudowano w 2020 r. najwięcej mieszkań od 41 lat. Po wojnie ...