Ukraina

„Tesco” pożegnało klientów

Tesco zakończyło działalność w Polsce. Żegna się z klientami. Sieć Tesco oficjalnie zakończyła w niedzielę swoją działalność w Polsce. „Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto” – poinformowano w komunikacie zamieszczonym na stronie.

Na początku października przedstawiciele Tesco Polska informowali, że sklepy Tesco pozostaną otwarte najpóźniej do 31 października, a większość z nich następnie zmieni swój szyld na Netto. W najnowszym komunikacie zamieszczonym na stronie sieci poinformowano, że „sieć Tesco zakończyła swoją działalność w Polsce”.

„Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto. Doceniamy wszystkich naszych Kolegów oraz Klientów i chcielibyśmy podziękować im za zaufanie, lojalność i wsparcie okazywane nam przez wszystkie lata” – czytamy.

Netto przejęło sklepy Tesco

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie marca br. wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group, który jest właścicielem sklepów Netto. Netto jest obecnie w trakcie procesu konwersji, w ramach którego modernizuje i otwiera pod swoim szyldem około 250 przejętych sklepów. Operacja ta podwoi sieć Netto w Polsce, zwiększając ją do około 650 sklepów.

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że nowym dyrektorem generalnym Netto Polska od początku 2022 roku zostanie Hugo Mesquita, dotychczasowy dyrektor operacyjny w Biedronce.

Netto jest częścią grupy Salling. Salling Group zarządza obecnie ponad 1650 sklepami, zatrudniając łącznie ponad 55 tys. pracowników w Danii, Niemczech i w Polsce.

Tesco weszło do Polski w roku 1995, kiedy Brytyjczycy kupili trzy lokalne sieci supermarketów: Minor, Madex i Savia. Pierwszy hipermarket Tesco w naszym kraju został otwarty 18 listopada 1998 roku we Wrocławiu.

x

Zobasz także

Ożywienie na rynku PPP

Odpowiedzialne za rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało raport podsumowujący ...

O nową definicję spalarni

Unia Metropolii Polskich zwróciła się do Komisji Europejskiej o włączenia instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych ...

Kulczyk sprzedaje A2

Sebastian Kulczyk chce sprzedać spółki zarządzające autostradą A2. Transakcja szacowana na 4 mld złotych Zdjęcie ...

Stare fundamenty CK Zamek

Podczas prac na ul. Święty Marcin znaleziono fundamenty pierwotnego ogrodzenia Zamku. „Są potężne” O znalezisku ...

Dla klimatu w mieście

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji wpisującej się w działania ...