Ukraina

Tu lepiej nie mieszkać

Gdańsk i Rudę Śląską dzieli ponad 500 km, ale także ceny mieszkań z rynku wtórnego. Paradoksalnie to właśnie Gdańsk i Gdynia są według mieszkańców najlepszymi miastami do życia, choć stawka za 1m2 mieszkania wynosi tam ok. 11 tys. zł. Zgoła inne nastroje panują wśród lokatorów Rudy Śląskiej, Częstochowy i Kalisza, mimo że mieszkania są tam dwukrotnie tańsze od trójmiejskich.

  • Z miast najlepiej ocenianych przez ich mieszkańców wygrały Gdynia, Gdańsk i Zielona Góra. Jako ostatni do dziesiątki szczęśliwych miast załapał się Kraków.
  • Na przeciwnym krańcu zestawienia znalazły się Częstochowa, Kalisz i Ruda Śląska.
  • Mieszkańcy doceniają m.in. dostępność sklepów, komunikację miejską i tereny zielone, kulturę i rozrywkę oraz zaplecze sportowe i rekreacyjne. Narzekają natomiast na koszty utrzymania, brak terenów zielonych i dostępu do służby zdrowia.
  • Więcej na portalsamorzadowy.pl
x

Zobasz także

Fotowoltaika na balkonie

Fotowoltaika na balkonie, beton w głowie. Czy panele dla bloków z rządowymi dopłatami się opłacą? ...

A jednak się buduje

W trzech kwartałach 2022 r., w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, odnotowano wzrost liczby i powierzchni ...

Krach powoli nadchodzi

Wysoka liczba mieszkań oddanych do użytkowania jest efektem budów rozpoczynanych jeszcze w czasie boomu i ...

Poprawa warunków życiowych

Senat bez poprawek do ustawy o poprawie warunków mieszkaniowych .Senat podczas czwartkowego plenarnego posiedzenia nie ...

Polowanie na własny kąt

W Poznaniu wzrost kosztów najmu jest wyjątkowo wysoki. Według Otodom od 1 marca do końca ...