Ukraina

Tunel pod Świną gotowy

Prace związane z drążeniem tunelu trwały od marca. Według wcześniejszych informacji koszt projektu miał wynieść 1 mld zł. Projekt był finansowany w 85 proc. z funduszy unijnych.
Kkoszt projektu miał wynieść 1 mld zł. Projekt był finansowany w 85 proc. z funduszy unijnych.Polska wykorzystała większość z budżetu UE na lata 2014-2020

Tunel pod Świną został ukończony, wypompowano wodę i rozpoczął się demontaż „Wyspiarki”, czyli maszyny, która drążyła tunel – donoszą lokalne media.

Tunel w Świnoujściu jest już wydrążony, ale – jak informuje Sławomir Skraba, kierownik budowy – w innej części inwestycji kontynuowane są roboty drogowe. Demontaż maszyny zajmie dwa miesiące, a cała inwestycja ma być ukończona w październiku 2022 r.

– Tunel jako rura już istnieje. Po demontażu maszyny musimy wprowadzić ekipy, by prowadzić prace wewnątrz. Elementy konstrukcyjne jezdni, sufitu, instalacje – wylicza Skraba.

– Otwiera nas to na nowy system komunikacji. Sprawny i bezpieczny dla miasta, co oczywiście może budzić tylko nasze zadowolenie – mówi Barbara Michalska, zastępczyni prezydenta Świnoujścia.

x

Zobasz także

15 lat sieci Cittaslow

Sieć miast Cittaslow działa w Polsce już 15 lat. Są powody do dumy. Polska sieć ...

Kraków liczy na KST

Budowa Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Mistrzejowic wkracza w kluczową fazę. Projekt o wartości ponad 500 ...

Zapora zgodnie z planem

Budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej idzie zgodnie z planem. Budowa toczy się pomimo działań prowadzonych ...

Aquapark w Kostrzynie

Trzy baseny, zjeżdżalnia, brodzik dla dzieci i strefa saun – z tego m.in. będzie składać ...

Spacer w chmurach.

Na Mazurach otwarto wieżę widokową. Ma 35 m wysokości i aby na nią wejść, trzeba ...