Ukraina

Uhonorują WOŚP

Radni klubu Wspólny Poznań złożyli projekt uchwały, w którym proponują, aby w centrum Poznania utworzyć skwer poświęcony Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Skwer, który mógłby nosić nazwę WOŚP, fot. Wspólny Poznań

Nowy skwer miałby znaleźć się u zbiegu ulic Kórnickiej i Serafitek. Jak tłumaczą pomysłodawcy, fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych podmiotów pozarządowych o ogólnopolskim zasięgu. Prowadzi działalność w zakresie ochrony zdrowia, w którą co roku angażują się tysiące wolontariuszy. Ze środków finansowych zebranych podczas finałów WOŚP placówki medyczne, także poznańskie, otrzymują sprzęt niezbędny do ratowania życia i zdrowia pacjentek i pacjentów.

– Jesteśmy otwarci na dyskusję. Cieszymy się, że nasz pomysł podoba się radnym Koalicji Obywatelskiej. Teren ten leży w centrum, jest duży i znajduje się tuż obok jednego z największych sztabów WOŚP w Poznaniu. Miejsce to byłoby więc idealne na organizację w przyszłości wydarzeń związanych z Orkiestrą – mówi radny Paweł Sowa, który w imieniu klubu będzie referował projekt uchwały na sesji Rady Miasta. Ale także zapowiada, że radni są otwarci na pomysły mieszkańców na ewentualne inne lokalizacje skweru. Projekt uchwały został przekazany do zaopiniowania m.in. Radzie Osiedla Rataje oraz Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania.

W 2022 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi 30-lecie. W tym czasie dzięki ofiarności ludzi nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie zebrała ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67300 urządzeń ratujących zdrowie i życie. Tegoroczna zbiórka prowadzona jest na rzecz okulistyki dziecięcej.

x

Zobasz także

Ulubiona zieleń poznaniaków

Zieleń w centrum Poznania i jeziora w lasach Wielkopolski są bohaterami akcji wyborcza.pl. Redakcja chciała ...

Niepokojące ratingi

Fitch Ratings utrzymał na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative) międzynarodowe długoterminowe ratingi ...

101.000 uchodźców w Poznaniu

W marcu 2022 r. największe polskie miasta i otaczające je gminy gościły prawie 70 proc. ...

Co z „dziurą toruńską”

Konkretnie chodzi o teren pomiędzy Mostem Uniwersyteckim i ulicą Libelta położony wzdłuż ulicy Roosevelta. Miasto ...

Chcemy i pomagamy uchodźcom

Jesteśmy przygotowani do przyjmowania obywateli Ukrainy, którzy coraz liczniej pojawiają się w Polsce – podkreślił ...