W cieniu sosen

Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu mieszkania, decydując się na dom jednorodzinny. Sprzyja temu ciągle przystępna cena domów oraz duża ilość interesujących inwestycji na terenie powiatu poznańskiego. Jedną z nich jest z pewnością osiedle Sosnowe, realizowane przez firmę Skaland w podpoznańskich Kamionkach. Już niedługo będzie gotowy dom wzorcowy. Osiedle Sosnowe położone jest w miejscowości Kamionki, 15 km od centrum Poznania. Ten kameralny kompleks będzie się składał z 28 ciekawych architektonicznie domów w zabudowie wolnostojącej. Dla przyszłych klientów zaprojektowano trzy warianty budynków o nazwie Fin, Sven i Norg. Pierwszy z nich to jednorodzinny dom parterowy o powierzchni użytkowej 96,36 m. kw. Pomimo, że jest to najmniejszy spośród oferowanych budynków, posiada dogodną komunikację wewnętrzną. Na parterze zaprojektowano dużą otwartą kuchnię, pokój dzienny o pow. 31 m kw, trzy przestronne sypialnie oraz osobno łazienkę i wc. Drugi budynek o nazwie Sven, posiada dodatkowo wykończone poddasze użytkowe, a jego łączna powierzchnia wynosi 157,26 m kw. Oprócz aranżacji wnętrza, podobnej do budynku Fin, dochodzą trzy przestronne pokoje i łazienka na poddaszu. Największy z oferowanych domów nosi nazwę Norg. Jego powierzchnia wynosi 177,68 m kw. Łączy on w sobie wszystkie charekterystyczne elementy z domów Fin i Sven. Dodakiem jest przestronny garaż o powierzchni 21 m kw. z możliwością osobnego wejścia. Pozostałe dwa budynki można również powiększyć o garaż.
Wszystkie domy ogrzewane będą dwufunkcyjnym piecem gazowym. Inwestor zadba również o małą architekture. Dojścia do budynku oraz podjazd do garażu zostaną ułożone z kostki brukowej. Powstanie również ogrodzenie z trzech stron domu, z wyjątkiem frontu działki. Obecnie trwa budowa domu wzorcowego, który zostanie zaprezentowany jeszcze w sierpniu tego roku. Cena najmniejszego domu (Fin) wraz z działką o powierzchni 700 m. kw. wynosi 440.000 złotych plus VAT.
Wyjątkowośc inwestycji podkreśla jej położenie. Bezpośrednio przy osiedlu znajduje się las sosnowy, którego duktami można pieszo dojść do Rogalina (tam mieści się zespół pałacowy z 37 hekatorowym parkiem francuskim i angielskim) i malowniczych terenów nadwarciańskich. Zaletą inwestycji jest również dogodny przejazd z Poznania. Dojechać można Trasą Katowicką skręcając w prawo tuż za wiaduktem w Gądkach bądź ze Starołęki, przez Głuszynę i Daszewice. Nieopodal osiedla znajdują się także popularne wśród Wielkopolan szlaki turystyczne oraz jeziora gwarantujące doskonały wypoczynek i rekreację.
Firma deweloperska Skaland Sp. z o. o. działa od 2003 roku. Została powołana do realizacji i sprzedaży osiedli mieszkaniowych. Osiedle Sosnowe to pierwsza inwestycja spółki na terenie powiatu poznańskiego.

x

Zobasz także

Mimo pademi wciąż budujemy

W I połowie 2021 r oddano do użytkowania 105,6 tys. mieszkań tj. wzrost o 8,8 ...

Budują więcej, ale drożej

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w okresie od stycznia do lipca 2021 r. oddano do ...

Szalone ceny drewna

Polacy gorzko zapłaczą w meblowym, podczas remontu i budowy. Drewno nawet o 300 proc. droższe ...

Rekordowe półrocze budowlańców

Najnowsza publikacja danych sygnalnych GUS, prezentująca osiągnięcia budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszych sześciu ...

Mieszkania Plus wciąż pożądane

Polacy rzucili się na program Mieszkanie Plus. 600 wniosków na godzinę do jednej inwestycji. Program ...