Ukraina

W maju już pod Świną

Przeprawa pod cieśniną Świny ma połączyć wyspę Wolin z wyspą Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska. Aby przedostać się na Uznam należy obecnie skorzystać z przeprawy promowej, co często wiąże się z długim oczekiwaniem.

  • Otwarcie tunelu ma zakończyć problemy komunikacyjne mieszkańców Świnoujścia i turystów.
  • „Mieszkańcy odczują zmianę na lepsze natychmiast po otwarciu tunelu. Zwiększy się płynność przejazdu, znikną wielokilometrowe kolejki, które dawały się we znaki szczególnie podczas sezonu turystycznego” – powiedział prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Jak poinformowały władze Świnoujścia, zaplanowano już nowe rozwiązania tras autobusowych łączących prawo- i lewobrzeżną część miasta. Do dyspozycji mieszkańców i turystów pozostanie również przeprawa promowa Warszów (promy „Bielik”), która obsługiwać będzie przede wszystkim przewóz pieszych i rowerzystów kursujących pomiędzy wyspami.

„Promy, które stanowią część naszego miejskiego krajobrazu, staną się tylko jedną z alternatyw w komunikacji. Proponujemy nowe rozwiązania dotyczące przemieszczania się w granicach miasta, związane z transportem zbiorowym. Komunikacja miejska obsłuży najbardziej odległe części Świnoujścia. Najdłuższa linia będzie liczyć 37,5 km” – dodał Żmurkiewicz.

x

Zobasz także

Znowu „dziura” w Trzebini

Ziemia ponownie zapadła się na ogródkach działkowych w Trzebini (Małopolskie). Dziura ma średnicę ok. 2 ...

Nowy blask Świdnicy

Nowe alejki, oświetlenie, montaż ławek, stojaków rowerowych czy fontanny – to początek długiej listy prac, jakie zostaną ...

Ratują torfowisko

Białe Ługi jedno z największych torfowisk w centralnej Polsce zostało zabezpieczone przed wysychaniem. W obrębie ...

Szczecin ma planetarium

Planetarium w Morskim Centrum Nauki jest już ukończone. To rozpięta na trzech kondygnacjach „lewitująca” kula, ...

Centrum onkologii we Wrocławiu

Otwarto oferty na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Do udziału w przetargu zgłosiło się ...