Ukraina

W najbliższy weekend poznańskie Targi Mieszkań i Domów

O tym czego można spodziewać się w tym roku na wielkopolskim rynku mieszkaniowym dowiemy się na Targach Mieszkań i Domów, które odbędą się 25 i 26 lutego w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po dwóch latach rekordowej sprzedaży mieszkań nadchodzi rok z rekordową liczbą… zmian na rynku nieruchomości. Szybkie wyczerpanie się środków z programu MdM, wyższy wkład własny, start programu „Mieszkanie+”, zmiany w oferowaniu kredytów hipotecznych – mogą zatrząść sytuacją na rynku. Czy wpłynie to na ceny mieszkań?
Ostatnie dwa lata wysoko zawiesiły poprzeczkę jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań. Obecny rok będzie pod tym względem na pewno spokojniejszy, jednak – jak oceniają analitycy grupy Emmerson – nie powinniśmy spodziewać się zapaści na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Zgodnie z ich przewidywaniami popyt powinien utrzymać się, a firmy deweloperskie będą budować więcej mieszkań pod wynajem. Kupujący najbardziej obawiają się wzrostu cen. A to może nastąpić dopiero pod koniec roku. Warto więc jak najszybciej zacząć poszukiwania nowego mieszkania i śledzić, co dzieje się na rynku nieruchomości. Właśnie rozpoczyna się sezon targów mieszkaniowych, które stanowią najlepsze kompendium wiedzy o rynku.

Największa impreza w regionie

W Poznaniu Targi Mieszkań i Domów odbędą się już 25 i 26 lutego w hali nr 3 MTP. To największa impreza tego typu impreza w regionie, gdzie swoją ofertę zaprezentuje ponad 130 wystawców. Organizator Targów – firma Nowy Adres SA – oprócz bogatej oferty deweloperskiej przygotowała dla zwiedzających strefę seminariów i porad. Do dyspozycji będą eksperci z zakresu finansów, najmu i projektowania wnętrz. W strefie porad i wypoczynku kupujący będą mogli skorzystać z indywidualnych porad Marty Lasik – architekt z firmy Kwadrat Architekci. Dyżur odbędzie się w niedzielę w godz. 11.00-17.00.
– Klienci doceniają możliwość indywidualnego kontaktu z deweloperami oraz – co tu dużo ukrywać – większą możliwość negocjacji cen niż przez internet. Nasze targi to przegląd oferty największych graczy na rynku deweloperskim. W tym sezonie będą to m.in. Ronson, Ataner, Agrobex, M.Lokum, Echo Investment, Nickel Development, Inwestycje Wielkopolski, Monday Development, Atal – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Działu Targów Nowy Adres SA.
Zakup nowego mieszkania to wielka inwestycja: czasowa – poszukiwanie odpowiedniego lokum trwa często wiele miesięcy, czy lat, emocjonalna – wyborowi towarzyszy wysoka temperatura domowych dyskusji i nierzadko stres, oraz finansowa – z przyczyn raczej oczywistych. Deweloperzy starają się ułatwić ten proces oferując różnego rodzaju bonusy, zniżki i konkursy.

Harleyem pod Villę Sucholeską

Wyjątkowo oryginalna nagroda czeka na klientów More Place S.A., którzy kupią mieszkanie w inwestycji Kalinova lub Villa Sucholeska i zdecydują się na udział w konkursie na facebookowym profilu dewelopera. Zadanie polega na wymyśleniu hasła reklamowego dla firmy More Place S.A. i opublikowaniu go w komentarzu pod postem konkursowym. Nagrodą jest Harley-Davidson Sportster 1200 Forty-Eight. model 2017. Zaprojektowany z myślą o agresywnej sylwetce buldoga i mocnym silniku EvolutionTM o pojemności 1200 cm sześc. gwarantuje doskonałe właściwości jezdne, a także komfort mimo jego agresywnej postawy. Zwycięży osoba, której komentarz zbierze najwięcej lajków.

Rabat 5, 10, 15… 50.000 zł

Deweloperzy przygotowali też tradycyjne obniżki cenowe, które wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od rodzaju inwestycji, wielkości mieszkania i lokalizacji. Agrobex proponuje 4 proc. upustu na zakup nieruchomości w inwestycjach Wilczek 20 F i C oraz Radosna II Zalesewo.
– Dodatkowo promocją objęliśmy budynek C na osiedlu Wilczak 20 – tutaj oferujemy wykończenie pod klucz w cenie mieszkania – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu.
Mniej o 5.000 zł zapłacą klienci decydujący się na domy w Tulcach od Amber Haus oraz Osiedlu Tulipanowym od Planet-Bud Development. Ta ostatnia firma oferuje większy rabat – czyli minus 10.000 zł przy rezerwacji domu na Osiedlu Liliowym lub Alei Bukowej. Podobną ofertę przygotowały Ceanic za zakup mieszkania na Osiedlu Radosnym w Czmoniu k/ Kórnika, a także Grand Project na zakup apartamentu z ogrodem w Dąbrówce. Zniżka 15.000 zł oferowana jest klientom firmy Skaland na zakup 4-pokojowego mieszkania w klimacie domu z ogródkiem w Borówcu, z kolei mLocum wyprzedaje gotowe mieszkania w inwestycji Apartament Przylesie Marcelin z rabatami nawet do 50.000 zł. Specjalną ofertę dostępną wyłącznie na Targach Mieszkań i Domów przygotował Budnex – jedynie przez dwa dni targowe obowiązuje zniżka 5, 10, lub 15 tysięcy złotych na mieszkania w Starołęckiej Dolinie.
Rabatów nie zabraknie również na stoisku inwestycji Wschodnia 19. Tegoroczna edycja targów upłynie pod znakiem hasła: większe M, większy rabat. Przy kupnie mieszkania deweloper proponuje tysiąc złotych zniżki na drugi i każdy następny pokój. Akcję promocyjną przygotowała firma KM Building. Negocjacjom rabatowym objęto po dwa domy na osiedlu Słonecznym w Brodowie oraz osiedlu Rodzinny Zakątek w Błażejewku. Natomiast Grupa Partner na czas targów obniża o 5 tys. zł ceny miejsc postojowych na każdej inwestycji: Młyn na Cybiną, Przystań Warta i Atrium Sielska 22.
Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie propozycji mieszkań dostępnych od zaraz. Ekonbud-Fadom niedawno zakończył prace związane z budynkiem nr 4, który stanowił V etap osiedla Reduta Nowe Podolany. Goście targowi odwiedzający stoisko firmy też mogą liczyć na ciekawe promocje. Z kolei firma Linea przygotowała rabaty na osiedlu Leśna Polana w Dopiewcu. Klienci mogą kupić gotowe dwupoziomowe mieszkanie „Forma” w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 z upustem sięgającym 15 tysięcy zł.
Terminy zakończenia oraz szczegóły pozostałych promocji znajdują się w przewodniku targowym dostępnym w kasie lub u deweloperów na poszczególnych stoiskach.

0 zł u notariusza

Niebagatelną częścią budżetu na zakup mieszkania są koszty notarialne, o których kupujący często zapominają przy planowaniu wydatków, a które mogą być dość odczuwalne dla kieszeni klienta. Kilku deweloperów deklaruje wzięcie tego kosztu na siebie. Za akt notarialny nic nie zapłacą przyszli mieszkańcy Starej Cegielni (Poznań Kartuska) i Osiedla Nowe Złotniki (Duda Development). 0 zł na koszty notarialne na apartamenty z ogródkiem w Dąbrówce gwarantuje Grand Project – pokrywa on koszty umowy deweloperskiej, przeniesienia własności oraz związane z tym opłaty sądowe.
Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Podczas targów będzie można wziąć udział w konkursie i wygrać m.in. voucher na wycieczkę o wartości 4000 zł ufundowany przez Wakacje.pl, vouchery na usługi architektów, komplety pościeli, artykuły dekoracyjne, czy książki.
Rodziny mogą liczyć na udogodnienia, m.in. bilet rodzinny w cenie 20 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 roku życia pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny). Rodzice będą mogli zostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanych animatorek na specjalnie przygotowanym placu zabaw. Bilety w kasach będą kosztowały 15 zł, e-bilety w cenie 7 zł są już dostępne na stronie www.mieszkaniowi.pl i www.eventim.pl.

Targi Mieszkań i Domów
25-26 lutego 2017 r.
sobota i niedziela, godz. 10:00-17:00
MTP, hala nr 3
ul. Głogowska 14, Poznań

x

Zobasz także

Zaludnić pustostany

Według danych Narodowego Spisu Powszechnego tylko w Warszawie jest aż 4,5 tysiąca pustostanów. W całej ...

Iluzja domu bez pozwolenia

Ile kosztuje budowa domu bez pozwolenia? Inwestorów czeka terapia szokowa Koszty zakupu materiałów budowlanych i ...

To był „czarny maj”

„Czarny maj” na rynku mieszkaniowym w Polsce. Analitycy piszą o gwałtownym spadku sprzedaży – To ...

Tanio już było

Warszawa (+1901 zł), Białystok (+1895 zł) i Szczecin (+1647 zł) zanotowały największe wzrosty rok do ...

Zapaść na rynku najmu

Mieszkania na wynajem znikają na pniu. Każdą ofertą zainteresowanych jest kilkunastu potencjalnych najemców – mówi ...