Ukraina

Wiesław Różacki prezesem PBG

Zarząd PBG SA w upadłości układowej poinformował o podjęciu przez Radę Nadzorczą spółki w dniu 29 czerwca 2012 roku uchwały o powołaniu Wiesława Mariusza Różackiego na stanowisko prezesa zarządu.

Wiesław Mariusz Różacki pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w spółce od 15 maja 2012 roku.
W komunikacie podano, że Wiesław Mariusz Różacki nie wykonuje działalności konkurencyjnej wobec spółki, nie dokonano również wobec jego osoby wpisu zamieszczonego w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie KRS.
Nowy prezes PBG jest absolwentem Politechniki Warszawskiej – Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Studium Podyplomowego w zakresie budowy elektrowni jądrowych – a także Podyplomowego Studium Menadżerskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Był adiunktem na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW. Następnie pracował w Energomontażu Północ SA poczynając od stanowiska inspektora przygotowania produkcji, a na prezesie zarządu kończąc. Później kierował pracami zarządu Energomann Engineering, NTGE oraz RAFAKO SA. Jest członkiem Stowarzyszenia Menedżerów Polskich oraz Zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Zasiadał w radach nadzorczej kilku znaczących spółek z sektora energetycznego.
Dzień wcześniej rezygnacje z funkcji prezesa i wiceprezesa złożyli Jerzy Wiśniewski i Przemysław Szkudlarczyk.

x

Zobasz także

„Trzymaj ciepło”

Dobiegła końca XIV edycja akcji bezpłatnych badań kamerą termowizyjną „Trzymaj ciepło”. W ramach akcji przebadano ...

Magiczny region na filmie

Powiat poznański to miejsce z którego wszyscy  jesteśmy dumni. Dumni z rozwoju jego siedemnastu gmin, ...

Pamiętaj o śniegu i soplach

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub ...

Galeria Malta pustoszeje

Sklep TK Maxx znajdujący się w Galerii Malta, zostanie zamknięty. Z najnowszych informacji wynika, że ...

Salon W. Kruka na sprzedaż

Przez 25 lat mieścił się tu słynny salon jubilerski Wojciecha Kruka, dziś obiekt stoi pusty. ...