Ukraina

Wóz strażacki dla Wielichowa

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak złożył wizytę w gminie Wielichowo w powiecie grodziskim, a dokładnie w miejscowości Wilkowo Polskie, w trakcie której przekazał druhom z miejscowej jednostki OSP sprzęt ratujący życie ofiar wypadków drogowych.

Przekazane wyposażenie, na które składa się kompletny zestaw narzędzi hydraulicznych do ratownictwa drogowego Lukas, agregat hydrauliczny, rozpieracz ramieniowy i nożyce hydrauliczne z osprzętem, zakupione zostało ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, nadzorowanego przez Wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka. Jego wartość to prawie 58 tys. zł.
W przekazaniu sprzętu przedstawicielom jednostki z Wilkowa Polskiego, wraz z Wicemarszałkiem Jankowiakiem, wzięli udział radny Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański, dyrektor WORD Poznań Włodzimierz Bogaczyk i zastępca dyrektora tej instytucji Paweł Guzik.

– Dziękując druhom za dotychczasową, ofiarną służbę, z radością przekazuję to wyposażenie. I chociaż chciałbym, żeby przekazany dziś sprzęt nigdy nie musiał zostać wykorzystany, to jednak, gdy zaistnieje taka konieczność, wtedy OSP Wilkowo Polskie pojedzie na akcję odpowiednio przygotowana. Cieszy mnie, że WORD Poznań znajduje środki na wsparcie strażaków-ochotników, tylko w tym roku wsparł kilkanaście jednostek kwotą przekraczającą 150 tys. zł – mówił Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

x

Zobasz także

Węzeł Grunwaldzka

Zwiększenie udziału kolei i autobusów w codziennych podróżach to główny cel budowy węzła przesiadkowego na ...

Adaptacja i przebudowa ŚDS

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) Gmina Mosina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 400 ...

Black Water Links otwarte

Między 1 a 3 lipca Black Water Links Tarnowo Podgórne otwiera się na wszystkich zainteresowanych ...

Raport o kondycji Czerwonaka

22 czerwca 2022 r. o godz. 16.00 odbędzie się sesja, na której podejmowane będą uchwały ...

Dopiewo cyfrową gminą

Pod koniec kwietnia ogłoszono wyniki Konkursu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na najbardziej cyfrową gminę Narodowego ...