Ukraina

Wsparcie dla budowy dróg

Środki w ramach RFRD to realne wsparcie budowy i modernizacji dróg najbliższych mieszkańcom Wielkopolski

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. To realnie przyczynia się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców.

W Starostwie Powiatowym w Szamotułach wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał trzy umowy na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to realne wsparcie budowy i modernizacji dróg najbliższych mieszkańcom Wielkopolski. To przede wszystkim podniesienie komfortu życia i poprawa bezpieczeństwa na drogach – podkreśla wojewoda Michał Zieliński.

W ramach podpisanej umowy władze powiatu szamotulskiego będą mogły zrealizować przebudowę drogi powiatowej nr 1857P Szamotuły – Górka na odcinku 990 m od km 1+160 do km 2+150. Na ten cel samorząd otrzymał ponad 1,1 mln zł dofinansowania. Z kolei dzięki rządowym środkom w wysokości ponad miliona złotych miasto i gmina Szamotuły planuje dokonać remontu ulicy Wiśniowej w Szamotułach. Natomiast władze gminy Przemęt wybudują ulicę Akacjową wraz z chodnikiem, zjazdami i odwodnieniem oraz kanałem technologicznym w miejscowości Kluczewo z pomocą dofinansowania w kwocie ponad 1,7 mln zł.

W 2023 r. do samorządów w całej Polsce na rozwój infrastruktury drogowej trafi ponad 2,6 mld zł. Wliczając środki na 2023 r. to od początku programu łącznie ponad 15,3 mld zł. W tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do wielkopolskich samorządów trafi ponad 233 mln zł, co pozwoli na realizację 150 zadań, w tym 42 powiatowych i 108 gminnych. To aż 184 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie. Rządowe środki pozwolą na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej.

x

Zobasz także

Dwie inwestycje w Okonku

Każda inwestycja ukończona w Wielkopolsce jest dowodem na to, jak dobrze rozwija się nasz region. ...

Będzie obwodnica Gostynia

Jest zezwolenie na realizację obwodnicy Gostynia. Ma być gotowa za dwa lata   Zakończenie inwestycji ...

Atomówka w sieci PAK

PGE PAK Energia Jądrowa złożyła wniosek ws. wydania decyzji zasadniczej dotyczącej budowy, we współpracy z ...

Dożynki 27 sierpnia w Pleszewie

Podczas konferencji prasowej  24 lipca br. w Zajezdni Kultury w Pleszewie Marek Woźniak, Marszałek Województwa ...

Marszałek wspiera szpitale

– To już ostatnie środki, które udało się wygospodarować z naszego programu regionalnego 2014+. Zależało ...