Ukraina

Wygrali miliony od dewelopera

Klienci Leoparda po trwającej latami batalii sądowej wygrali proces o pieniądze, które musieli dopłacić, by móc wprowadzić się do swoich mieszkań. Miliony złotych musi im teraz zwrócić jeden z największych funduszy inwestycyjnych, który zdaniem sądu wykorzystał trudne położenie klientów.
Wyrok w tej precedensowej sprawie zapadł właśnie przed Sądem Okręgowym w Krakowie. To był jeden z pierwszych procesów grupowych w Krakowie. Batalia sądowa trwała 10 lat. Pozew w maju 2012 roku złożyła grupa klientów Leoparda, która kupowała u niego mieszkania w bloku przy ul. Kijowskiej. Leopard był jednym z największych deweloperów w Krakowie. Głośno o nim stało się kilkanaście lat temu, gdy wziął od klientów pieniądze za mieszkania, ale lokali nigdy nie oddał do użytku. Chodziło o budynki przy ul. Wierzbowej i Twardowskiego. Przy Wierzbowej zamiast luksusowego osiedla zostały cztery niedokończone bloki. Na dodatek klienci dowiedzieli się wtedy, że ich mieszkania są obciążone hipotekami na rzecz funduszu Manchester, który pożyczył pod ich zastaw pieniądze Leopardowi. Na wysoki procent. Podobnie było z inwestycjami przy ul. Twardowskiego i Kijowskiej.
Więcej na wyborcza.pl
x

Zobasz także

Schron w każdym domu

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje nowelizację przepisów o obronie cywilnej. Jednym z punktów nowelizacji ma być ...

Wartość nieruchomości

Skarga nadzwyczajna RPO w sprawie o odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości po zmianie planu miejscowego ...

Koszt przyłącza do kanalizy

Problem kosztów przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Kolejne pismo RPO do MI Właściciele nieruchomości nadal ...

Dodatek a „samowolka”

Legalność zamieszkiwania – bez wpływu na przyznanie dodatku węglowego. Wyrok WSA zgodny ze stanowiskiem Rzecznika ...

Koniec z fajerwerkami

Lewica chce dać gminom narzędzia do ograniczenia stosowania petard i fajerwerków. Taki projekt złożyła już ...