Ukraina

Wygrali miliony od dewelopera

Klienci Leoparda po trwającej latami batalii sądowej wygrali proces o pieniądze, które musieli dopłacić, by móc wprowadzić się do swoich mieszkań. Miliony złotych musi im teraz zwrócić jeden z największych funduszy inwestycyjnych, który zdaniem sądu wykorzystał trudne położenie klientów.
Wyrok w tej precedensowej sprawie zapadł właśnie przed Sądem Okręgowym w Krakowie. To był jeden z pierwszych procesów grupowych w Krakowie. Batalia sądowa trwała 10 lat. Pozew w maju 2012 roku złożyła grupa klientów Leoparda, która kupowała u niego mieszkania w bloku przy ul. Kijowskiej. Leopard był jednym z największych deweloperów w Krakowie. Głośno o nim stało się kilkanaście lat temu, gdy wziął od klientów pieniądze za mieszkania, ale lokali nigdy nie oddał do użytku. Chodziło o budynki przy ul. Wierzbowej i Twardowskiego. Przy Wierzbowej zamiast luksusowego osiedla zostały cztery niedokończone bloki. Na dodatek klienci dowiedzieli się wtedy, że ich mieszkania są obciążone hipotekami na rzecz funduszu Manchester, który pożyczył pod ich zastaw pieniądze Leopardowi. Na wysoki procent. Podobnie było z inwestycjami przy ul. Twardowskiego i Kijowskiej.
Więcej na wyborcza.pl
x

Zobasz także

Koniec z fajerwerkami

Lewica chce dać gminom narzędzia do ograniczenia stosowania petard i fajerwerków. Taki projekt złożyła już ...

Nie płacił czynszu- więzienie

Nie jest tajemnicą, że dotychczas najemca mógł w zasadzie nie płacić, a i tak niewiele ...

Ogródki działkowe zagrożone

We wrześniu weszła w życie znowelizowana ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jak alarmuje Polski ...

Polemika to nie zniesławienie

Obywatel skrytykował działalność prezes spółdzielni mieszkaniowej, kwestionując jej rozliczenia finansowe i zasadność pewnych inwestycji  Czując ...

Tarnów wygrywa z Sanguszkami

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok w sprawie toczącego się od kilkunastu lat sporu sądowego samorządu Tarnowa ...