Ukraina

Wygrali miliony od dewelopera

Klienci Leoparda po trwającej latami batalii sądowej wygrali proces o pieniądze, które musieli dopłacić, by móc wprowadzić się do swoich mieszkań. Miliony złotych musi im teraz zwrócić jeden z największych funduszy inwestycyjnych, który zdaniem sądu wykorzystał trudne położenie klientów.
Wyrok w tej precedensowej sprawie zapadł właśnie przed Sądem Okręgowym w Krakowie. To był jeden z pierwszych procesów grupowych w Krakowie. Batalia sądowa trwała 10 lat. Pozew w maju 2012 roku złożyła grupa klientów Leoparda, która kupowała u niego mieszkania w bloku przy ul. Kijowskiej. Leopard był jednym z największych deweloperów w Krakowie. Głośno o nim stało się kilkanaście lat temu, gdy wziął od klientów pieniądze za mieszkania, ale lokali nigdy nie oddał do użytku. Chodziło o budynki przy ul. Wierzbowej i Twardowskiego. Przy Wierzbowej zamiast luksusowego osiedla zostały cztery niedokończone bloki. Na dodatek klienci dowiedzieli się wtedy, że ich mieszkania są obciążone hipotekami na rzecz funduszu Manchester, który pożyczył pod ich zastaw pieniądze Leopardowi. Na wysoki procent. Podobnie było z inwestycjami przy ul. Twardowskiego i Kijowskiej.
Więcej na wyborcza.pl
x

Zobasz także

Budowlane jedno okienko

Proces inwestycyjno-budowlany będzie jednym z najnowocześniejszych procesów cyfrowych w kraju – powiedziała w czwartek Główny ...

Spółdzielnie piszą do UE

Polskie spółdzielnie mieszkaniowe składają petycję do KE. Chcą zmiany unijnej dyrektywy i zwolnienia ich z ...

Będą e-dzienniki budowy

Od 27 stycznia będzie można prowadzić dziennik budowy w postaci elektronicznej w systemie „Elektroniczny Dziennik ...

Kontrole naszych domów

Kontrole domów w 2023 zapowiedział GUNB. Mają dotyczyć źródeł ciepła i ich zgodności z deklaracjami ...

Zamek w Stobnicy znów w sądzie

Decyzja sądu w Obornikach o umorzeniu postępowania karnego wobec trzech oskarżonych w związku z budową ...