Zabytek Zadbany w Puszczykowie

Odrestaurowany przy finansowym wsparciu powiatu poznańskiego dworzec kolejowy w Puszczykowie został nominowany do ogólnopolskiego konkursu “Zabytek Zadbany” 2021, którego celem jest promocja postaw właściwej opieki nad zabytkami oraz propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków.

– W tym roku do konkursu zgłoszono 136 zabytków, a po ocenie formalnej zakwalifikowano 119 obiektów z piętnastu województw, w tym 23 obiekty z województwa wielkopolskiego – mówi Katarzyna Bekasiak, właścicielka obiektu w Puszczykowie. – Nasz dworzec, w którym obecnie mieści się restauracja otrzymał nominację w kategorii architektura i budownictwo drewniane, z czego jesteśmy bardzo dumni – dodaje.

Oprócz obiektu w Puszczykowie o główną nagrodę walczyć będą jeszcze budynki kościoła św. Michała Archanioła w Szalowej, dom przy pl. Czarnieckiego 10 w Tykocinie oraz Willa Koliba – Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem. – Zgodnie z regulaminem konkursu tylko cztery obiekty w każdej kategorii mogą otrzymać taką nominację – mówi Katarzyna Bekasiak.

Ogłoszenie wyników konkursu, wraz z wręczeniem nagród laureatom i wyróżnionym wyłonionym spośród nominacji ma nastąpić na uroczystej gali do 30 listopada tego roku. Wśród nominowanych są jeszcze budynek dworca kolejowego w Golęczewie w kategorii utrwalenie wartości zabytkowej obiektu oraz stajnia i chlewnia ob. sala konferencyjna w Będlewie w kategorii adaptacja obiektów zabytkowych.

Źródło:Powiat Poznański

x

Zobasz także

Super kładka w Kórniku

Promenada na Jeziorem Kórnickim z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. W czwartek odbyło ...

Nieważne referendum

Niedzielne referendum w sprawie odwołania przed upływem kadencji burmistrza i rady miejskiej Murowanej Gośliny (Wielkopolskie) ...

Jest „Tlen” dla aktywizacji

Marszałek Marek Woźniak wziął udział w uroczystym otwarciu Centrum Aktywizacji Społecznej „Tlenownia” w Czempiniu. Obiekt ...

Pomoc prawna na dworcu

Od 1 września 2021 r. następuje zmiana punktu świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Gminy ...

Serce Gminy Kostrzyn

  W poniedziałek w godzinach południowych spotkało się jury ogłoszonego przez Politechnikę Poznańską i Gminę ...