Zabytek Zadbany w Puszczykowie

Odrestaurowany przy finansowym wsparciu powiatu poznańskiego dworzec kolejowy w Puszczykowie został nominowany do ogólnopolskiego konkursu “Zabytek Zadbany” 2021, którego celem jest promocja postaw właściwej opieki nad zabytkami oraz propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków.

– W tym roku do konkursu zgłoszono 136 zabytków, a po ocenie formalnej zakwalifikowano 119 obiektów z piętnastu województw, w tym 23 obiekty z województwa wielkopolskiego – mówi Katarzyna Bekasiak, właścicielka obiektu w Puszczykowie. – Nasz dworzec, w którym obecnie mieści się restauracja otrzymał nominację w kategorii architektura i budownictwo drewniane, z czego jesteśmy bardzo dumni – dodaje.

Oprócz obiektu w Puszczykowie o główną nagrodę walczyć będą jeszcze budynki kościoła św. Michała Archanioła w Szalowej, dom przy pl. Czarnieckiego 10 w Tykocinie oraz Willa Koliba – Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem. – Zgodnie z regulaminem konkursu tylko cztery obiekty w każdej kategorii mogą otrzymać taką nominację – mówi Katarzyna Bekasiak.

Ogłoszenie wyników konkursu, wraz z wręczeniem nagród laureatom i wyróżnionym wyłonionym spośród nominacji ma nastąpić na uroczystej gali do 30 listopada tego roku. Wśród nominowanych są jeszcze budynek dworca kolejowego w Golęczewie w kategorii utrwalenie wartości zabytkowej obiektu oraz stajnia i chlewnia ob. sala konferencyjna w Będlewie w kategorii adaptacja obiektów zabytkowych.

Źródło:Powiat Poznański

x

Zobasz także

Akt erekcyjny nowego centrum

30 września 2021 r. odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej ...

Bigos w roli głównej

Podczas tegorocznej odsłony targów “Smaki Regionów” przyznano aż dziesięć certyfikatów za „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego ...

Gminny program mieszkaniowy

Gmina Tarnowo Podgórne przygotowuje się do realizacji II edycji Programu Budowy Mieszkań z Dojściem do ...

Staw z fontanną

Staw w Więckowicach wzbogacił się o fontannę multimedialną, która zakupiona została w ramach realizacji projektu ...

Buk z Buku dla Stęszewa

Z okazji jubileuszu 650-lecia nadania praw miejskich miastu Stęszew, przekazano w imieniu mieszkańców Buku niezwykły ...