Ukraina

Remont pętli na Junikowie

W sobotę 23 marca, rozpoczną się prace związane z remontem zadaszenia nad peronami tramwajowymi i autobusowymi na dworcu Junikowo. Na czas prac wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej.

Dworzec Junikowo użytkowany jest ponad 10 lat. Konieczny stał się remont zadaszenia znajdującego się nad peronami autobusowymi oraz tramwajowymi, który rozpocznie się w sobotę, 23 marca.

W trakcie prac najpierw rozebrane zostanie dotychczasowe pokrycie dachowe wraz z podsufitką i obudową ścian bocznych. Wykonawca będzie musiał przeprowadzić  konserwację konstrukcji stalowej, a następnie przystąpić do zakładania nowego zadaszenia wraz z odwodnieniem, montażem instalacji oraz oświetlenia LED. Założona zostanie nowa izolacja dachu, a na ścianach bocznych dworca zamontowane zostaną panele żaluzjowe docelowo pokryte „zieloną ścianą” (od środka zamontowane zostaną natomiast przejrzyste osłony, które ochronią przed wiatrem pasażerów oczekujących na pojazd).

W trakcie prac uwzględnione zostaną również wiaty na rowery, a czas zamknięcia trasy wykorzystany zostanie m.in. na regenerację wyeksploatowanych i wymagających naprawy napędów elektrycznych zwrotnic na terenie pętli.

Prace będą trwały 6 miesięcy. Po ich zakończeniu lokalizacja peronów przyjazdowych i odjazdowych znajdujących się na pętli Junikowo nie ulegnie zmianie. Punkt Obsługi Klienta ZTM znajdujący się na dworcu będzie czynny do czwartku, 28 marca włącznie – po czym zostanie zamknięty na okres remontu.

Obsługę ruchu przejmie Punkt Nadzoru Ruchu Budziszyńska, który zostanie przystosowywany do zwiększonego ruchu pasażerskiego. Tam będą kończyły trasę tramwaje linii: 1, 13 i 15. Do pętli Budziszyńska skierowane zostaną również autobusy linii nr 122, 177, 716, 727 i 803. Służby MPK Poznań przygotowują także przystanek tymczasowy, który umożliwi korzystanie z połączeń w rejon cmentarza w ruchu wahadłowym. Przez pierwsze dwa tygodnie remontu linia 91 funkcjonować będzie na trasie Budziszyńska-Cmentarna, a następnie do przystanku Junikowo, zlokalizowanego w pobliżu wejścia na cmentarz. 

x

Zobasz także

R. Sławski upamiętniony

Tablica upamiętniająca Rogera Sławskiego, poznaniaka, naczelnego architekta Powszechnej Wystawy Krajowej została odsłonięta na ścianie kamienicy, ...

Tramwajem na Poznań Wschód

Radny Andrzej Rataj wystosował interpelację w sprawie planowanej trasy tramwajowej z pętli Zawady do stacji ...

Prozerpina bez gwiazd

Radny Mateusz Rozmiarek -donosi biuletyn.poznan.pl złożył interpelację w sprawie usunięcia gwiazd z podłoża fontanny Prozerpiny ...

Synagoga to zabytek

Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wpisania do rejestru zabytków ...

Palmiarnia w bloku

Oficjalny profil Miasto Poznań na Facebooku umieścił w niedzielę post ze zdjęciami egzotycznej roślinności rosnącej ...