Ukraina

„Zakorkowane”miasto

Znamy wyniki najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Inrix. Na czele rankingu najbardziej zakorkowanych miast na świecie rządzą Londyn, Chicago i Paryż. Jednak w pierwszej setce zestawienia znalazło się aż pięć polskich miast. Gdzie można zmarnować dużą część życia stojąc w korkach?

Wrocław najbardziej zakorkowany wśród polskich miast

Na globalnej liście wstydu najwyższe miejsce spośród polskich miast zajął Wrocław. Stolica Dolnego Śląska uplasowała się na 35. miejscu. Statystyczny kierowca stracił w tym mieście w korkach średnio 80 godzin stojąc w korkach. Na pocieszenie można dodać, w ubiegłym roku wynik był niższy o 4 proc. niż w 2021 r.

Drugim polskim miastem z największymi korkami jest Poznań, który zajął 44. miejsce w światowym rankingu. Przeciętny kierowca w największym mieście w Wielkopolsce stracił w ubiegłym roku nawet 74 godziny. To aż o 14 proc. krócej niż rok wcześniej.

Co ciekawe, Warszawa uplasowała się dopiero na 51. miejscu (64 godziny w korkach). Kolejnym miastem na niechlubnej liście jest Kraków (53. miejsce, 66 godzin), a ostatnia Łódź (78. miejsce, 58 godzin).

x

Zobasz także

Lodowisko na placu Wolności

Ruszyło Zimowe Miasteczko na placu Wolności w Poznaniu. Można już korzystać z części atrakcji. Na ...

Ruszy budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Tłumy poznaniaków zebranych na Dworcu Letnim ( d. Cesarskim) w Poznaniu) aby uczestniczyć w inscenizacji ...

Światła dla Ukrainy

Stolica Wielkopolski dołączyła do międzynarodowej akcji „Lights for Ukraine” – „Światła dla Ukrainy”. W najbliższą ...

Na MTP znowu Wigilia

Po dwóch latach przerwy Wigilia Caritas wraca na MTP. „Organizatorzy spodziewają się także uchodźców z ...

Rogale tylko z certyfikatami

Blisko 100 piekarni i cukierni z Poznania i Wielkopolski może wypiekać rogale świętomarcińskie. Tylu wytwórców posiada ...