Ukraina

„Zakorkowane”miasto

Znamy wyniki najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Inrix. Na czele rankingu najbardziej zakorkowanych miast na świecie rządzą Londyn, Chicago i Paryż. Jednak w pierwszej setce zestawienia znalazło się aż pięć polskich miast. Gdzie można zmarnować dużą część życia stojąc w korkach?

Wrocław najbardziej zakorkowany wśród polskich miast

Na globalnej liście wstydu najwyższe miejsce spośród polskich miast zajął Wrocław. Stolica Dolnego Śląska uplasowała się na 35. miejscu. Statystyczny kierowca stracił w tym mieście w korkach średnio 80 godzin stojąc w korkach. Na pocieszenie można dodać, w ubiegłym roku wynik był niższy o 4 proc. niż w 2021 r.

Drugim polskim miastem z największymi korkami jest Poznań, który zajął 44. miejsce w światowym rankingu. Przeciętny kierowca w największym mieście w Wielkopolsce stracił w ubiegłym roku nawet 74 godziny. To aż o 14 proc. krócej niż rok wcześniej.

Co ciekawe, Warszawa uplasowała się dopiero na 51. miejscu (64 godziny w korkach). Kolejnym miastem na niechlubnej liście jest Kraków (53. miejsce, 66 godzin), a ostatnia Łódź (78. miejsce, 58 godzin).

x

Zobasz także

Centrum niebawem przejezdne

„Od 13 maja tramwaje będą już jeździć ulicą Święty Marcin, Mielżyńskiego i Fredry” – powiedział ...

Odmień swoje podwórko

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Odmień swoje podwórko”. Chętni poznaniacy i poznanianki mogą wziąć udział w ...

125 lat tramwajów

125 lat temu w Poznaniu pojawiły się tramwaje elektryczne. „Wywołały strach” Zastąpiły tramwaje konne. Jak ...

Rok P.E. Strzeleckiego

Paweł Edmund Strzelecki (1797-1873) był pochodzącym z Poznania (a dokładnie z Głuszyny) wybitnym naukowcem, podróżnikiem, ...

Co z terenami Posnanii

Klub Sportowy Posnania i jego grunty Radni Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki na poniedziałkowym posiedzeniu ...