Ukraina

Zamkną Most Dworcowy

Zapowiedziano remont ważnego torowiska. To dwa miesiące utrudnień również dla kierowców!

 

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Ogłoszono przetarg.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu właśnie ogłosiło przetarg. Jak przekazano, przedmiotem zamówienia jest „remont torowiska tramwajowego – przebudowa węzła rozjazdowego Most Dworcowy, polegająca głównie na wymianie nawierzchni tramwajowej oraz drogowej w torowisku wraz z pracami związanymi z siecią trakcyjną i systemem sterowania zwrotnic”.

Już za kilka dni – 20 lutego o godzinie 9:00 odbędzie się wizja lokalna. Uczestnicy spotkają się przed wejściem głównym na Międzynarodowe Targi Poznańskie przy ul. Głogowskiej. „Po wizji lokalnej na terenie Zajezdni tramwajowej Franowo, przy ul. Szwajcarska 15 w Poznaniu, nastąpią oględziny w celu oceny stanu technicznego napędu elektrycznego wraz z szafą systemu sterowania i ogrzewania zwrotnicy, która zostanie przez zamawiającego przekazana”– informuje MPK.

Wstępnie podano, że remont ma ruszyć 22 czerwca a zakończyć się 25 sierpnia 2024 roku. Trzy dni przed rozpoczęciem prac teren ma zostać oddany wykonawcy. Jednak zaznaczono, że termin może ulec zmianie.

Z utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko pasażerowie, bo swoje trasy zmienią wszystkie kursujące tu tramwaje, ale też kierowcy.

Oferty przyjmowane będą do dnia 06.03.2024 r. do godz. 10:00 w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu ul. Głogowska 131/133.. Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 06.03.2024 r. o godz. 10:30 również w siedzibie zamawiającego.

x

Zobasz także

Woodrow i Foch uhonorowani

Uroczystość poświęcona pamięci 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Thomasa Woodrowa Wilsona – odbyła się 2 ...

Budujemy Nasze Muzeum

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Powstania Wielkopolskiego Na placu budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego odbyła się ...

Rozbiórka Galerii Malta

Galeria Malta znika z miejskiego krajobrazu. Rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji budynku W czwartek rozpoczęła się ...

Wiadukt na Lutyckiej.Start

Rozpoczyna się realizacja ważnej inwestycji w północno-zachodniej części Poznania. Powstaną wiadukty, dzięki którym znikną uciążliwe ...

J. Wiśniewski dyrektorem UW

Jacek Wiśniewski nowym dyrektorem generalnym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk powołała ...