Zatrzymać młodych w Ostrowie

Kolejne 32 mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych powstają przy ulicy Klasztornej 18A i 20 w Ostrowie Wlkp. Inwestorem jest Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Młode rodziny wprowadzą się do lokali w 2020 r. – powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Dla lokatorów przygotowano mieszkania o trzech różnych powierzchniach – 36, 47 i 56 mkw.
„Program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie. Chcemy, by młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach, czy za granicą” – powiedziała prezydent miasta.
Warunkiem jest, żeby w dniu składania wniosku zainteresowana osoba nie miała ukończonych 40 lat, a co najmniej jedna ze zgłoszonych do zamieszkania osób musi być zameldowana w Ostrowie Wlkp. od minimum 5 lat.

Władze Ostrowa Wlkp. w 2020 r. oddadzą do użytku 32 nowe mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych. Bloki powstają przy ul. Klasztornej 18A i 20. Wykonawca, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zawarcie umów rezerwacyjnych z przyszłymi najemcami planuje na początku 2020 r.

Dla lokatorów przygotowano mieszkania o trzech różnych powierzchniach – 36, 47 i 56 mkw. Dwa mieszkania przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Każdy lokal ma balkon i przydzieloną piwnicę oraz wspólne suszarnię i rowerownię. Mieszkania zostaną oddane w stanie surowym.

– Jest to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy chcą urządzić mieszkania według własnego gustu i standardu – powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Lokale będą wyposażone w elektryczną czteropalnikową kuchenkę indukcyjną i w instalacje: elektryczną, wodnokanalizacyjną, centralnego ogrzewania i multimedialną.

Spółka MZGM zagospodaruje teren wokół budynków. Wybuduje miejsca parkingowe i plac zabaw, założy też tereny zielone.

– Program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie. Chcemy, by młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach, czy za granicą – powiedziała prezydent miasta.

Przyszli mieszkańcy podpisują z MZGM dwie umowy: najmu lokalu na czas nieograniczony i notarialną umowę przedwstępną sprzedaży lokalu, która jest przyrzeczeniem, że sprzedaż lokalu może nastąpić nie później niż po 30 latach i nie wcześniej niż po 15 latach od dnia zawarcia umowy.

Warunkiem jest, żeby w dniu składania wniosku zainteresowana osoba nie miała ukończonych 40 lat, a co najmniej jedna ze zgłoszonych do zamieszkania osób musi być zameldowana w Ostrowie Wlkp. od minimum 5 lat.

Ważny jest też dochód. Średni miesięczny dochód netto na jedną osobę w prowadzonym gospodarstwie domowym w okresie trzech miesięcy poprzedzających złożenie wniosku musi być wyższy niż kwota netto najniższej emerytury i nie wyższy niż trzykrotność najniższej emerytury netto.

Dotąd w Ostrowie Wlkp. w programie dla systematycznych za 18 mln zł wybudowano siedem bloków.

Pieniądze na inwestycje pochodzą z kredytów komercyjnych i środków własnych spółki MZGM

x

Zobasz także

Mimo pademi wciąż budujemy

W I połowie 2021 r oddano do użytkowania 105,6 tys. mieszkań tj. wzrost o 8,8 ...

Budują więcej, ale drożej

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w okresie od stycznia do lipca 2021 r. oddano do ...

Szalone ceny drewna

Polacy gorzko zapłaczą w meblowym, podczas remontu i budowy. Drewno nawet o 300 proc. droższe ...

Rekordowe półrocze budowlańców

Najnowsza publikacja danych sygnalnych GUS, prezentująca osiągnięcia budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszych sześciu ...

Mieszkania Plus wciąż pożądane

Polacy rzucili się na program Mieszkanie Plus. 600 wniosków na godzinę do jednej inwestycji. Program ...