Ukraina

Zburzą szpital przy Spornej

Jednym z punktów rozpatrywanych podczas lipcowego, przeprowadzonego w trybie zdalnym, posiedzenia sejmikowej Komisji Gospodarki Wielkopolskiego Sejmiku Samorządowego było zaopiniowanie propozycji zmiany w budżecie województwa. Radni zgodnie poparli wniosek dotyczący przeznaczenia dodatkowych 400 tysięcy złotych na procedury związane z wyburzeniem budynku poradni przy ulicy Spornej w Poznaniu, który do niedawna był częścią działającego tu szpitala dziecięcego (ten funkcjonuje już w nowej siedzibie przy ulicy Wrzoska). Samorząd województwa planuje w tym miejscu postawienie budynku, który posłuży podległym mu instytucjom.

Ponadto radni pozytywnie zaopiniowali projekty sejmikowych uchwał związanych z przekazaniem gminie Czarnków nieruchomości znajdujących się przy obwodnicy tego miasta. Komisja zapoznała się również z informacją o stanie w 2021 roku spółek prawa handlowego, w których udziały posiada województwo.

x

Zobasz także

Granty już przyznane

Wiadomo już, które zadania, zgłoszone przez rady osiedli otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu grantowego. Do ...

Szczęśliwe Rataje

Mieszkańcy poznańskich Rataj wśród najbardziej szczęśliwych w Polsce. Dlaczego są tacy zadowoleni? Ratajskie osiedla (Fot. ...

Lepsza gmina niż centrum

546,9 tys. osób zamieszkuje Poznań. To więcej, niż szacowano, ale i tak mniej niż 10 ...

Urbanistyczny BYTYŃ 2022

Bytyń położony nad jeziorem z 6 wyspami i licznymi rezerwatami przyrody został wybrany na miejsce ...

Dla kogo Nagroda Quadro?

Do 2 września można zgłaszać projekty do 24. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana ...