Ukraina

Będzie obwodnica Obornik

Do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE wysłane zostały dokumenty przetargowe na zaprojektowanie i budowę 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik – poinformowała GDDKiA. Powstanie m.in. nowy most na Warcie.

Przetarg dotyczy zaprojektowania i wybudowania drogi ekspresowej S11 omijającej Oborniki i ułatwiającej wjazd od północy do Poznania i autostrady A2. Nowa trasa połączy się z tzw. zachodnią obwodnicą Poznania.

  • W ramach inwestycji wykonane zostaną dwa węzły drogowe: Oborniki i Chludowo, 37 obiektów inżynierskich, w tym wiadukty w ciągu trasy głównej, mosty, przejścia dla zwierząt oraz przejście pod drogą ekspresową.
  • Zbudowane zostaną również dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu z terenów przyległych do pasa drogowego drogi S11, dwa miejsca obsługi podróżnych w okolicy Obornik, obwód utrzymania dróg i inne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania drogi ekspresowej.

Przetarg dotyczy odcinka bardzo ważnego dla całej aglomeracji poznańskiej

Inwestycja realizowana będzie w latach 2024-2028 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.

„Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna dla Wielkopolski jest droga S11. To trasa przebiegająca przez całe województwo, od południa do północy; droga strategiczna dla rozwoju całego regionu. Bardzo oczekiwaną inwestycją, szczególnie jeśli chodzi o społeczność lokalną gminy Oborniki, jest budowa obwodnicy Obornik. Dziś możemy zakomunikować, że do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE wysłane zostały dokumenty przetargowe na zaprojektowanie i budowę 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik”

Źródło: portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Magazyny pod Czempiniem

Inwestorem jest firma Hillwood, dla której jest to pierwsza inwestycja na rynku poznańskim. Hillwood Poznań ...

Bilety do zamku w Stobnicy

Zamek w Stobnicy powstaje od 9 lat na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Ma ...

Będzie obwodnica Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 4-kilometrowego odcinka drugiej ...

Ten region kocha sport

Samorząd Województwa Wielkopolskiego z roku na rok coraz mocniej stawia na kulturę fizyczną, wspierając zarówno ...

Wojewoda wśród uczniów

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w ...