Ukraina

Magazyny pod Czempiniem

Inwestorem jest firma Hillwood, dla której jest to pierwsza inwestycja na rynku poznańskim. Hillwood Poznań – Czempiń to kompleks magazynowy o powierzchni prawie 130 tysięcy metrów kwadratowych, który powstaje w Głuchowie przy trasie S5. – Park składa się z dwóch hal o powierzchni ponad 107 tys. m kw. oraz 22 tys. m kw. Aktualnie trwają prace przy pierwszej fazie większego budynku A, a zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku – podaje inwestor.

Wiadomo już, że przy obiekcie powstanie farma fotowoltaiczna, która będzie zasilać części wspólne budynku. Nadwyżka energii ma natomiast bezpłatnie trafiać do najemców.

Z inwestycji cieszyć się powinni mieszkańcy gminy Czempiń. – Powstanie Centrum Logistycznego Hillwood Poznań-Czempiń to ogromna szansa dla rozwoju naszego regionu. Ta inwestycja przyniesie nie tylko nowe miejsca pracy, ale także wzmocnienie finansowe budżetu gminy – mówi Konrad Malicki, Burmistrz Gminy Czempiń.

x

Zobasz także

Ten region kocha sport

Samorząd Województwa Wielkopolskiego z roku na rok coraz mocniej stawia na kulturę fizyczną, wspierając zarówno ...

Wojewoda wśród uczniów

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w ...

Pociągi wrócą do Kępna

To będzie inwestycja za 600 mln zł. Dzięki niej po 20 latach wrócą tam pociągi ...

Konkurs „Dla Planety 2030”

Nowoczesny sprzęt do nauki alfabetu Braille’a dla dzieci i nauczycieli oraz wodorowe autobusy – te ...

Wojewoda grała razem z WOŚP

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk gra razem z WOŚP! Do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ...