Ukraina

Bilety do zamku w Stobnicy

Zamek w Stobnicy powstaje od 9 lat na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Ma 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań. Inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania. Szacuje się, że cała inwestycja może kosztować 400 mln złotych.

Choć zwykli śmiertelnicy nie mogą wejść do zamku (wciąż jest to plac budowy), jeszcze do niedawna w ogóle nie mogli pojawiać się w jego okolicy. Sytuacja zmieniła się jesienią ubiegłego roku, gdy przy zamku utworzono leśną ścieżkę edukacyjną. Żeby zobaczyć mury zamku z zewnątrz i przejść się po okolicznym terenie zielonym, trzeba kupić bilet.

Ale ścieżka edukacyjna to nie wszystko. Przy zamku organizowanych jest coraz więcej atrakcji, które mają tu przyciągnąć turystów. Jeszcze w kwietniu, konkretnie w najbliższy weekend, każdy odwiedzający dostanie sadzonkę drzewa w ramach Dnia Ziemi. Prawdziwe atrakcje czekają jednak na zwiedzających w weekend 11-12 maja. Wówczas planowane jest Pierwsze Oblężenie Stobnicy.

W programie wydarzenia są m.in. pokazy strzelania z Trebusza, Perriera, Kuszy Wałowej z prelekcją, a także wystawa machin oblężniczych, strzelnica z kuszą wałową i balistą, interaktywna strzelnica, średniowieczny plac zabaw czy średniowieczne obozowisko z ogniskiem. Będzie też można dosiąść drewnianych rumaków.

Tanio nie jest. Jeśli bilety kupimy do 28 kwietnia, za bilet normalny zapłacimy 65 złotych, a za ulgowy 50 złotych. Po 28 kwietnia jest drożej – 85 złotych będzie kosztować wejście normalne, a 65 złotych ulgowe. Bilety są dostępne online.

x

Zobasz także

Ten region kocha sport

Samorząd Województwa Wielkopolskiego z roku na rok coraz mocniej stawia na kulturę fizyczną, wspierając zarówno ...

Wojewoda wśród uczniów

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w ...

Pociągi wrócą do Kępna

To będzie inwestycja za 600 mln zł. Dzięki niej po 20 latach wrócą tam pociągi ...

Konkurs „Dla Planety 2030”

Nowoczesny sprzęt do nauki alfabetu Braille’a dla dzieci i nauczycieli oraz wodorowe autobusy – te ...

Wojewoda grała razem z WOŚP

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk gra razem z WOŚP! Do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ...