Ładowarki emu.energy

70-lecie kopalni „Kłodawa”

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w uroczystościach z okazji 70-lecia kopalni soli „Kłodawa”, organizowanych w ramach Dni Solnego Miasta.

Wicewojewoda gratulując jubileuszu zwróciła także uwagę na fakt, iż kopalnia jest jedyną w Polsce, funkcjonującą kopalnią soli, z czego możemy być dumni, gdyż przetrwała pomimo różnych sytuacji ekonomicznych. – Życzę prezesowi, wszystkim górnikom oraz pracownikom dalszego silnego rozwoju i sukcesów, które przekładają się bezpośrednio na promocję naszego regionu – mówiła wicewojewoda.

Wicewojewoda podkreśliła również, że obok kopalni działa szlak turystyczny, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – Należy przy tym wspomnieć, że to właśnie w naszej kopalni odbył się pierwszy w historii podziemny koncert muzyczny – dodała wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Jubileusz został połączony z obchodami Dnia Solnego Miasta, które rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kłodawskim kościele oraz koncertem.

x

Zobasz także

Na powiatowym szlaku

W niedzielę, 30 czerwca, odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy „NA POWIATOWYM SZLAKU”  W niedzielę, 30 ...

Rozbudowa oczyszczalni w Wągrowcu

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu rozbuduje i zmodernizuje oczyszczalnię ścieków. Spółka wyłoniła wykonawcę, ...

Przebudowa centrum Jarocina

Samorząd Jarocina wyda 105 mln zł na przebudowę i remont ponad 20 ulic w centrum ...

Zgoda na obwodnicę Kępna

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał w piątek (14 czerwca) decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji ...

„Szatnia na Medal”

Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisał pierwsze umowy w ramach II edycji programu „Szatnia ...