Ładowarki emu.energy

70-lecie kopalni „Kłodawa”

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w uroczystościach z okazji 70-lecia kopalni soli „Kłodawa”, organizowanych w ramach Dni Solnego Miasta.

Wicewojewoda gratulując jubileuszu zwróciła także uwagę na fakt, iż kopalnia jest jedyną w Polsce, funkcjonującą kopalnią soli, z czego możemy być dumni, gdyż przetrwała pomimo różnych sytuacji ekonomicznych. – Życzę prezesowi, wszystkim górnikom oraz pracownikom dalszego silnego rozwoju i sukcesów, które przekładają się bezpośrednio na promocję naszego regionu – mówiła wicewojewoda.

Wicewojewoda podkreśliła również, że obok kopalni działa szlak turystyczny, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – Należy przy tym wspomnieć, że to właśnie w naszej kopalni odbył się pierwszy w historii podziemny koncert muzyczny – dodała wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Jubileusz został połączony z obchodami Dnia Solnego Miasta, które rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kłodawskim kościele oraz koncertem.

x

Zobasz także

Zastrzyk na komunikację Gniezna

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO ...

232 M + w Pile

Jak podaje Radio Poznań, poseł Marcin Porzucek (PiS), który jest zwolennikiem tego projektu, chciałby wybudować ...

Otwarcie mostu w Międzychodzie

Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak odwiedzili Międzychód. Obaj wizytowali nowy most na rzece ...

Rozbudowa szpitala w Gnieźnie

Do końca sierpnia 2021 roku potrwać ma rozbudowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Szpital ...

Ostrów czeka na halę

Już ponad trzy miesiące trwają prace przy budowie długo oczekiwanej przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego hali ...