Boiska w Pobiedziskach

Trawa przywieziona zostanie prosto z Holandii, a granulat, do podsypania murawy jest bezwonny i tak bezpieczny, jak tworzywo, z którego produkowane są dziecięce zabawki – mówi Mateusz Rychlicki, przedstawiciel firmy Solid-Stet Sp. z o.o. Spółka komandytowa ze Szczecina, która wybuduje dwa wielofunkcyjne boiska w Pobiedziskach Letnisku. W październiku obiekt będzie gotowy. Burmistrz miasta i gminy Pobiedziska, Ireneusz Antkowiak podpisał właśnie umowę z wykonawcą.

Jak niedawno informowaliśmy w Pobiedziskach Letnisku powstaną wielofunkcyjne boiska. Pierwsze, z nawierzchnią ze sztucznej trawy, służyć ma do gry w piłkę nożną. W technologii budowy murawy ze sztucznej trawy stosuje się granulaty. Często pochodzą z recyklingu. Doświadczenia z ostatnich lat pokazują, że niektóre z nich nie są niczym więcej, jak zmielonymi oponami. Użytkownicy często skarżą się, że wydzielają nieprzyjemny zapach i brudzą. Na boisku przy ul. Gajowej w Pobiedziskach, jako posypka wykorzystany zostanie granulat typu EPDM? Jest to materiał wysokiej jakości, przyjazny dla zawodników i środowiska naturalnego.

– Rozstrzygając przetarg, zdecydowaliśmy się wybrać taką ofertę, która zapewni użytkownikom komfort i zdrowie – mówi Ireneusz Antkowiak, burmistrz miasta i gminy Pobiedziska. Zadaniem posypki jest też utrzymywanie włókien sztucznej trawy w pionie. Nie ulega ona wtedy ugniataniu i deformacji, nie traci też na wyglądzie. Powierzchnia tego boiska wyniesie 1860 metrów kwadratowych.

Z drugiego boiska wielofunkcyjnego, o powierzchni 613 metrów kwadratowych, skorzystają uczniowie, a także pozostali mieszkańcy, pasjonaci koszykówki, tenisa i piłki ręcznej.Wykonawca daje 7-letnią gwarancję na swój produkt. Jak każde boisko i to, musi być konserwowane.

– Miejscami, na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę, ale też można je serwisować bez udziału specjalnych maszyn, są pola karne. Takie spulchnianie i wyrównywanie nawierzchni należy wykonać raz na trzy miesiące. Raz w roku natomiast przez boisko powinna przejechać maszyna, która oczyści murawę z różnych zanieczyszczeń. Wtedy też uzupełnia się granulat i piasek – tłumaczy Mateusz Rychlicki, przedstawiciel firmy Solid-Stet Sp. z o.o. Spółka komandytowa ze Szczecina, która wybuduje boiska .

Ze względu na zaplanowane oświetlenie kompleks sportowy będzie mógł być użytkowany przez mieszkańców także w godzinach wieczornych. Zgodnie z podpisaną umową, boiska mają być gotowe w połowie października bieżącego roku. Wykonawca wkrótce wejdzie na plac budowy. Koszt inwestycji to 1,2 mln zł.

Źródło UM Pobiedziska Fot. Solid-Stet sp. z o.o

x

Zobasz także

Do Czerwonaka bez korków

W niespełna rok ul. Gdyńska została przebudowana na ponad kilometrowym odcinku od granic Poznania do ...

Owca w roli głównej

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza w dniach 5 i 6 września ...

Tereny po szwalni dla Buku

Oto komunikat, który opublikował Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam : Dziś nabyliśmy kolejne ...

Nowa szkoła w Cerekwicy

1 września 2020 roku w Cerekwicy, w gminie Rokietnica, swoją pracę rozpoczęła nowa, zbudowana w ...

Posprzątajmy WPN

Zapraszamy do udziału w akcji zorganizowanej wspólnie przez Wolontariat WPN, Wielkopolski Park Narodowy i Gminę ...