Finansowanie pomostowe

Dotacje na remonty dróg

Dzięki rządowemu wsparciu drogi powiatowe oraz gminne zachodniej Wielkopolski doczekają się modernizacji.

Uroczystość podpisania umów o udzielenie dotacji z budżetu państwa z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg oraz siedmiu samorządów odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

– Gratuluję dobrze przygotowanych wniosków wpisujących się w priorytety programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Dla tego regionu suma przekazanych środków wynosi 6 milionów złotych – mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Podczas uroczystości podpisania umów głos zabrał również poseł Witold Czarnecki zapowiadając, że niebawem rząd przeznaczy jeszcze więcej środków na infrastrukturę drogową. – Zgodnie z deklaracjami rządu ma pojawić się nawet sześciokrotnie więcej pieniędzy niż dotychczas – zapowiedział parlamentarzysta.

Umowy o przekazaniu dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych zostały podpisane z powiatem tureckim (przebudowa drogi powiatowej nr 4530P – ulica Dąbrowskiego w Turku; przebudowa skrzyżowania ulic Dobrskiej i Uniejowskiej oraz Placu Sienkiewicza w Turku) oraz z gminami: Dobra (przebudowa drogi gminnej nr 646027P na odcinkach w miejscowości Skęczniew – Kościanki), Golina (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Golina, ulica Targowa), Lądek (budowa drogi gminnej – ulica Wąska w miejscowości Ciążeń), Powidz (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Przybrodzin), Skulsk (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mniszki), Wilczyn (przebudowa drogi na ulicy Cmentarnej w miejscowości Wilczogóra).

Program na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów przewiduje dla wielkopolskich samorządów kwotę około 40 milionów złotych na realizację inwestycji drogowych. To jedna z najwyższych dotacji w skali kraju.

x

Zobasz także

Dołożą do budżetu Piły

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisał z przedstawicielami powiatu ...

377 mln zł na nasze drogi

W naszym regionie właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 ...

288. urodziny Trzcianki

Po raz 288 mieszkańcy Trzcianki świętowali jubileusz nadania miastu praw miejskich. Uroczyste obchody tradycyjnie połączono ...

Kalendarz Szlaku Piastowskiego

Jest już dostępny kalendarz wydarzeń na Szlaku Piastowskim na 2019 rok. Wydawcą cyklicznej publikacji jest ...

Rozbudowa szkoły

1 marca  2019 roku został trwale zapisany na kartach historii Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Tego ...