Ukraina

Fasada Roku 2018

Wystartowała 12. edycja konkursu Fasada Roku! Patronat Honorowy nad tegoroczną odsłoną krajowych zmagań

objęła Fundacja Twórców Architektury. Tym samym obiekty z całej Polski rozpoczynają rywalizację o prestiżowy tytuł, 10 000 zł i… klucz otwierający drzwi do rozgrywki na poziomie międzynarodowym – Baumit Life Challenge. Gotowi? Zaczynamy!

Na początek kilka słów o samym projekcie Fasada Roku. Warto wiedzieć, że jego początki sięgają 2007 r., co oznacza, że tegoroczna edycja jest już jego dwunastą odsłoną. Celem Fasady Roku jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych realizacji budowlanych, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Duże zainteresowanie konkursem – ubiegłoroczna edycja zgromadziła na starcie 215 elewacji – oraz znakomite autorytety zasiadające w gronie Jury sprawiają, że od kilku lat konkurs plasuje się wysoko na liście ważnych wydarzeń w branży architektonicznej.

FASADA ROKU 2018

Na liście startowej edycji 2018 mogą znaleźć się realizacje budowlane ukończone między 01.01.2017 r. a 30.09.2018 r. Obiekty zgłoszone do konkursu Fasada Roku 2018 stają do rywalizacji w następujących kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”. Najlepszych wyłoni profesjonalne Jury, które oceniając poszczególne projekty weźmie pod uwagę takie aspekty jak zastosowana kolorystyka i struktura elewacji, dbałość o detale architektoniczne i relacja z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji – także szacunek do historii.

NAGRODY, NAGRODY, NAGRODY…

Najwyżej ocenione w swoich kategoriach realizacje zostaną okrzyknięte tytułem Fasada Roku 2018, natomiast zgłaszający mogą liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Co więcej, zwycięzcy automatycznie wejdą do gry o wyższą stawkę, kwalifikując się do międzynarodowej edycji zmagań – Baumit Life Challenge.

JAK DOKONAĆ ZGŁOSZENIA?

Konkurs skierowany jest głównie do Architektów. Zgłoszeń obiektów mogą jednak dokonać także pozostałe podmioty zaangażowane w proces budowy – Inwestor oraz Wykonawca. Wszystko co trzeba zrobić to wejść na stronę www.fasadaroku.pl i prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz, pamiętając przy tym o załączeniu min. 5 zdjęć (min. 2400×1600 px) przedstawiających ogólny widok obiektu względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek po termomodernizacji” i „budynek zabytkowy po renowacji”, pamiętajmy by dołączyć również fotografie sprzed prac remontowych. Kandydatury zbierane są do 30.09.2018 r.

GŁOSOWANIE ONLINE

Głos w konkursie Fasada Roku 2018 tradycyjnie zabiorą również Internauci. I to dosłownie. 1 maja br. na stronie www.fasadaroku.pl uruchomione zostanie głosowanie online, w ramach którego każdy będzie miał do rozdysponowania 5 głosów (po jednym w każdej kategorii). Plebiscyt trwa do 31 października br. Obiekty z największą liczbą głosów w swoich kategoriach zostaną odznaczone „Wyróżnieniem Internautów”.

Patronat honorowy nad Fasadą Roku 2018 objęła Fundacja Twórców Architektury (FTA). Wśród mediów patronujących 12-tej edycji konkursu firmy Baumit znalazły się takie redakcje jak „Architektura-murator”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, architektura.murator.pl infoarchitekta.pl, muratorplus.pl czy sztuka-architektury.pl. www.fasadaroku.pl  www.baumit.com; www.facebook.com/BaumitPolska

x

Zobasz także

Zielona Góra bez stadionu

Zielonogórski poseł chciałby budowy stadionu na 10 tys. kibiców w Zielonej Górze. Pyta o rządowe ...

Rzeszów buduje aquapark

To jest projekt rozpoczynający w mieście nową erę, z ambitnymi projektami i architekturą na najwyższym ...

Infrastruktura „atomówek”

Urząd Morski w Gdyni prowadzi dwa postępowania przetargowe związane z budową konstrukcji morskiej do rozładunku. ...

Najdłuższy tunel w Polsce

Na kolejowym odcinku Limanowa – Nowy Sącz powstanie najdłuższy w Polsce tunel o długości 3,8 ...

Twórcze centrum na Podlasiu

Nowe miejsca do pracy twórczej i prowadzenia warsztatów artystycznych znalazły się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy ...