Fotografia wnętrz

Nowa szkoła w Cerekwicy

1 września 2020 roku w Cerekwicy, w gminie Rokietnica, swoją pracę rozpoczęła nowa, zbudowana w ciągu zaledwie jednego roku Szkoła Podstawowa przy skrzyżowaniu ul. Szamotulskiej i Przybrodzkiej. Część dydaktyczna szkoły obejmuje łącznie szesnaście sal lekcyjnych, w tym pracownię komputerową oraz sale biologiczno-chemiczne i matematyczno-fizyczne, jak również świetlicę szkolną, bibliotekę oraz sanitariaty dla uczniów i nauczycieli.

Wszystkie sale lekcyjne posiadają odrębne zaplecza magazynowe i zostały wyposażone m.in. w tablice multimedialne, tablice magnetyczne, wykończenie ściany szczytowej z paneli suchościeralnych, radiowęzeł i system nagłośnieniowy. Uczniowie mają także do dyspozycji niemal 400 indywidualnych szafek odzieżowych umieszczonych w zabudowie ścian głównych korytarzy.

W skład zaplecza administracyjno-biurowego, zlokalizowanego w segmencie dydaktycznym, wchodzą: gabinet dyrektora z sekretariatem, gabinet zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski z wydzielonym pomieszczeniem pracy cichej i zapleczem socjalnym, trzy gabinety specjalistyczne (pedagog, logopeda, psycholog) oraz gabinet pielęgniarki szkolnej.

x

Zobasz także

Do Czerwonaka bez korków

W niespełna rok ul. Gdyńska została przebudowana na ponad kilometrowym odcinku od granic Poznania do ...

Owca w roli głównej

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza w dniach 5 i 6 września ...

Tereny po szwalni dla Buku

Oto komunikat, który opublikował Burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam : Dziś nabyliśmy kolejne ...

Posprzątajmy WPN

Zapraszamy do udziału w akcji zorganizowanej wspólnie przez Wolontariat WPN, Wielkopolski Park Narodowy i Gminę ...

Powiększona „Mądra sowa”

Przedszkole „Mądra sowa” w Konarzewie, po rozbudowie, jest gotowe na przyjęcie dzieci. W tym roku ...