Fotografia wnętrz

Nowe rondo w Wolsztynie

Mieszkańcy Wolsztyna, ale też kierowcy poruszający się trasą Poznań – Wolsztyn (DK 32) muszą się liczyć z utrudnieniami. Właśnie ruszyły prace w Wolsztynie na skrzyżowaniu „krajówki” z drogą wojewódzką nr 305 oraz ulicą Gajewskich. – W ramach zadania powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych z azylami, zapewniona zostanie komunikacja zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. Nośność nawierzchni zostanie zwiększona do 11,5 tony/oś. Przebudowane zostaną niezbędne kolizje z sieciami oraz uzupełnione oświetlenie – podaje Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Plac budowy przekazano już wykonawcy – firmie Infrakom Chwalim, która do 10 grudnia ma przeprowadzić prace za prawie 9,5 mln złotych. Kierowcy muszą korzystać z objazdów. – W ciągu drogi krajowej nr 32 na kierunku z Poznania (DK32) i Nowego Tomyśla (DW305) do Zielonej Góry i Nowej Soli ulicami: Żeromskiego (DK32), Żeromskiego/Inwestycyjna/Fabryczna (DW305)/Dworcowa/Al. Niepodległości (DK32) oraz dla kierunku z Zielonej Góry (DK32) i Nowej Soli ulicami: Al. Niepodległości (DK32) /Dworcowa/Fabryczna (DW305)/Inwestycyjna/Żeromskiego. Wprowadzono także objazdy na DW305 w kierunku Wschowy i Nowego Tomyśla. Dla samochodów ciężarowych oraz pozostałych pojazdów zalecana jest zmiana trasy – omijając Wolsztyn – dodaje.

x

Zobasz także

Turek i Konin z dotacjami

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził Turek i Konin. W Turku Marszałek podpisał umowy w ...

Kto rowerową stolicą

Nowa Sól, Gniezno, Gorzów Wielkopolski – tak po pierwszym tygodniu września prezentowała się pierwsza trójka ...

Pięć wniosków na Kolej Plus

Kolej Plus to program, który ma przywrócić połączenia kolejowe w przynajmniej 20 miastach średniej wielkości.PKP ...

Pół miliarda od rządu

Na konta wszystkich wielkopolskich samorządów z początkiem września zostały przelane środki w ramach Rządowego Funduszu ...

Hektolitry oranżady w Opatówku

Colian inwestuje w Wielkopolsce. Powstaje magazyn na 13,5 mln butelek oranżady. Inwestycja rozpoczęła się na ...