Ukraina

Piotr Styczeń nie jest wiceministrem budownictwa

Czterech wiceministrów z dawnego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, w tym Piotr Styczeń odpowiedzialny za budownictwo zostało odwołanych w związku z połączeniem resortów transportu i rozwoju regionalnego. – Czterech wiceministrów zostało odwołanych. Ale nie chodzi o złą ocenę ich pracy, ale o dostosowanie liczby ministrów do nowej struktury – powiedział Piotr Popa, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Ich obowiązki w nowym resorcie zostaną przejęte przez pozostałych wiceministrów, którzy pracowali do tej pory w dawnym resorcie rozwoju regionalnego oraz w resorcie transportu.
Odwołany został Andrzej Massel, który do tej pory był odpowiedzialny za kolej. Stanowisko straciła Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, która w resorcie transportu odpowiadała m.in. za nadzorowanie wydawania unijnych funduszy. Wiceministrem przestał być także Piotr Styczeń, który odpowiadał za sprawy dotyczące budownictwa oraz Maciej Jankowski, który był odpowiedzialny m.in. za Pocztę Polską.
W ramach zmian personalnych w rządzie premier Donald Tusk zdecydował o połączeniu Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Na czele nowego resortu – Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju – stanęła Elżbieta Bieńkowska. Stała się ona też nowym wicepremierem.
W nowym resorcie funkcje sekretarzy stanu będą pełnili: pracujący dotąd w resorcie rozwoju regionalnego Adam Zdziebło oraz Zbigniew Rynasiewicz, który pełnił obowiązki szefa resortu transportu po odejściu ze stanowiska Sławomira Nowaka. Podsekretarzy stanu będzie siedmiu. Obecnie są nimi: Marcin Kubiak, Marceli Niezgoda, Paweł Orłowski, Iwona Wendel (pracowali dotąd w resorcie rozwoju regionalnego) oraz Dorota Pyć i Janusz Żbik (pracowali w resorcie transportu).
– Zostanie powołany jeszcze jeden podsekretarz stanu, który będzie odpowiadał za sprawy kolei – mówi Popa.
Na razie nie wiadomo jeszcze, jaki będzie podział obowiązków wśród wiceministrów Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Odwołany ze stanowiska Piotr Styczeń był wiceministrem resortu transportu, gdzie odpowiadał za sprawy budownictwa.
Od 1992 r. Styczeń związany był zawodowo ze spółdzielczością mieszkaniową. W latach 1999-2005 prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Włókno” w Gorzowie Wielkopolskim. W latach 1998-1999 dyrektor w Pomorskich Kopalniach Żwiru. W latach 2001-2005 prezes zarządu Fundacji na Rzecz Gorzowskiej Szkoły Wyższej w Gorzowie Wielkopolskim.
Posiada licencję zawodową zarządcy nieruchomości, jest wykładowcą z zakresu zarządzania nieruchomościami, zwłaszcza zasobami mieszkaniowymi spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, a także wdrażania współczesnych metod zarządzania przychodami i kosztami w gospodarce mieszkaniowej.

Ĺšródło: wyborcza.biz

x

Zobasz także

Zielona Góra bez stadionu

Zielonogórski poseł chciałby budowy stadionu na 10 tys. kibiców w Zielonej Górze. Pyta o rządowe ...

Rzeszów buduje aquapark

To jest projekt rozpoczynający w mieście nową erę, z ambitnymi projektami i architekturą na najwyższym ...

Infrastruktura „atomówek”

Urząd Morski w Gdyni prowadzi dwa postępowania przetargowe związane z budową konstrukcji morskiej do rozładunku. ...

Najdłuższy tunel w Polsce

Na kolejowym odcinku Limanowa – Nowy Sącz powstanie najdłuższy w Polsce tunel o długości 3,8 ...

Twórcze centrum na Podlasiu

Nowe miejsca do pracy twórczej i prowadzenia warsztatów artystycznych znalazły się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy ...