Ukraina

Rokietnicki rumpuć

Już po raz 16 „Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć”. Jak zwykle w pierwszą sobotę września spotkajmy się na Polanie Rumpuciowej w Rokietnicy. Będzie czekała moc atrakcji: sołectwa Gminy Rokietnica zaprezentują swoje walory na stoiskach, a Koła Gospodyń Wiejskich, których w naszej gminie przybywa, zachęcą do współpracy i zaprezentują swoje umiejętności oraz wyroby.

Partnerzy i Sponsorzy zaoferują swoje usługi, wesołe miasteczko sprosta wymaganiom najmłodszych i nie tylko, z kolei kluby sportowe przygotują konkurencje sprawnościowe dla piłkarzy. Jeśli po tych wszystkich aktywnościach ktoś poczuje głód, strefa gastronomiczna ugości go z otwartymi ramionami.

Nie zabraknie także występów na scenie: pojawią się na niej przedszkolaki i uczniowie gminnych szkół. Do sportowej aktywności zaprosi niezawodny Klub Rosfit. Rokiciaki zaprezentują swoje umiejętności taneczne, a wokalne – uczennice Marty Podulki i Ani Polowczyk z Gminnego Ośrodka Kultury. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w bloku o nazwie Otwarta scena, mieszkańcy zaprezentują swoje talenty. Obejrzymy tancerzy, muzyków i sportowców – będzie się działo!

Do programu wrócą Sołeckie Potyczki. Jakie zadania tym razem zostaną przygotowane dla sołtysów i ich drużyn i jak sobie z nimi poradzą? Tego dowiemy się ze sceny 2 września. Uczestnikom na pewno przydadzą się kibice.

Tradycyjnie o godz. 17:00 zostanie podany rumpuć – zupa stanowiąca lokalny specjał, na którą niektórzy z niecierpliwością czekają cały rok. Podobno ugotowana w 1600-litrowym garnku smakuje najlepiej. Do jej skosztowania tradycyjnie zaprosi wszystkich niezastąpiona Rokietnicka Orkiestra Dęta pod batutą Zbigniewa Starosty przy współudziale Wójta Gminy Rokietnica, gminnych radnych i gości. Dyrygent i jego muzycy przygotują też dla wszystkich wyjątkowy koncert i uraczą nas lubianymi utworami.

O godz. 21:00 zapraszamy na koncert wieczoru w wykonaniu Piotra Cugowskiego. Autor hitów, takich jak „Kto nie kochał” czy „Daj mi żyć” porwie uczestników do wspólnej zabawy.

Publiczność przed koncertem wieczoru, o godz. 19:30, rozgrzeje Dominik Dudek – zwycięzca 13. edycji The Voice of Poland.

2 września 2023 roku

Polana Rumpuciowa w Rokietnicy przy ul. Trakt Napoleoński

Start godz. 12:00

x

Zobasz także

Centrum Demokracji i Integracji

Otwieramy Centrum Demokracji i Integracji Obywatelskiej w Tarnowie Podgórnym Najpierw zdjęte zostały banery otaczające plac ...

Nowa przychodnia w Gruszczynie

2 listopada 2023 r. zostało otwarte nowe Centrum Medyczne MEDIK w Gruszczynie, przy ulicy Swarzędzkiej 23 ...

Dla kogo „Filar” i „Talent”

Jak co roku w ostatnim kwartale zapraszamy mieszkańców Gminy Dopiewo, a także firmy, organizacje, instytucje ...

Czerwonak pomaga jeżom

Z okazji Dnia Jeża,który przypada już 10 listopada, zapraszamy do udziału w akcji edukacyjnej: „JEŻ ...

Wybory od kulis

Od lat gmina Czerwonak zaskakuje nietypową dekoracją lokalu wyborczego nie inaczej jest dziś. Większość lokali ...