Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Rozbudowa oczyszczalni w Wągrowcu

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu rozbuduje i zmodernizuje oczyszczalnię ścieków. Spółka wyłoniła wykonawcę, który wykona kompletną dokumentację projektową.

W siedzibie Spółki Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu podpisano umowę z wykonawcą NBM Technologie Mroczka i Wspólnicy na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej na realizację zadania związanego z rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Wągrowcu.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach.

Rozbudowa oczyszczalni jest dla spółki kluczowym i największym z zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji. Oczyszczalnia ścieków jest strategicznym obiektem dla Wągrowca i okolic.

Funkcjonująca obecnie w Wągrowcu oczyszczalnia, wybudowana w latach 90. ub.w., jest już przestarzała. Dysponuje tylko jednym ciągiem technologicznym, co jest czynnikiem ograniczającym np. w trakcie remontów bądź napraw. Aby zapewnić prawidłowe jej działanie, decyzja o modernizacji była nieunikniona.

Dzięki decyzji o zmianie trybu postępowania z „zaprojektuj i wybuduj” na „zaprojektuj”, a następnie „buduj”, spółka mocno ograniczyła koszty projektu, które w postępowaniu „zaprojektuj i wybuduj” firmy zgłaszające się do przetargów oszacowały na kwoty ponad 1,8 mln zł oraz blisko 2,8 mln zł, natomiast w trybie „zaprojektuj” wyłoniono oferenta którego cena wynosi ponad 520 tys. zł brutto i są to ostatecznie koszty, które spółka rzeczywiście poniesie na sfinansowanie zamówienia.

x

Zobasz także

Zastrzyk na komunikację Gniezna

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO ...

232 M + w Pile

Jak podaje Radio Poznań, poseł Marcin Porzucek (PiS), który jest zwolennikiem tego projektu, chciałby wybudować ...

Otwarcie mostu w Międzychodzie

Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak odwiedzili Międzychód. Obaj wizytowali nowy most na rzece ...

Rozbudowa szpitala w Gnieźnie

Do końca sierpnia 2021 roku potrwać ma rozbudowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Szpital ...

Ostrów czeka na halę

Już ponad trzy miesiące trwają prace przy budowie długo oczekiwanej przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego hali ...