Ukraina

Skanska dba o bezpieczeństwo pracy

W październiku Skanska rozpoczęła cykl konferencji dla podwykonawców, poświęconych standardom i wymaganiom bezpieczeństwa, zapisom BHP w umowach oraz ocenie podwykonawców w obszarze bezpieczeństwa. Do końca roku konferencje odbędą się w 11 miastach, w tym w Poznaniu. Jesienią tego roku Skanska spotka się z 1,5 tys. właścicieli i prezesów firm podwykonawczych współpracujących z nią przy realizacji projektów. Konferencje zostały objęte patronatem Państwowej Inspekcji Pracy.

Chcemy budować bezpiecznie

Budownictwo jest jedną z najbardziej niebezpiecznych branż w Polsce, co roku śmierć na polskich budowach ponosi średnio 120 osób.
W ostatnim czasie w Skanska podjęto więc wiele działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy na budowach. Firma wdraża standardy BHP, szkoli pracowników, wprowadziła nowy model zarządzania realizacją zadania i buduje kulturę bezpiecznej pracy. Przedstawiciele firmy są świadomi, że jest to proces długoterminowy, wymagający bardzo dużego zaangażowania wszystkich pracowników – nie tylko sił własnych, ale również podwykonawców pracujących podczas realizacji inwestycji.
Skanska chce konsekwentnie podwyższać poziom BHP po to, aby wyeliminować wypadki na budowach. Nie uda się tego zrobić w pojedynkę – można tego dokonać tylko wspólnie. Dlatego chce podzielić się ze swymi podwykonawcami doświadczeniem i zaprosić ich do współpracy.

Konferencje w całej Polsce

Konferencje dla podwykonawców odbędą się w 11 miastach: Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Krakowie, Kielcach, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Lesznie, Bydgoszczy i Gdańsku. Znaczna część konferencji poświęcona będzie wprowadzonemu w Skanska nowemu modelowi zarządzania zadaniem w oparciu o analizę ryzyk i systemowi planowania BHP. Zaprezentowane zostanie również podejście firmy do zarządzania bezpieczeństwem na budowach w kontekście Oceny Ryzyka dla Zadania i Instrukcji Bezpiecznego Wykonywania Robót, a także wdrożenia zapisów wynikających z podpisanego m.in. przez Skanska „Porozumienia dla bezpieczeństwa w budownictwie”.
Organizatorzy przedstawią cały proces realizacyjny od momentu, gdy pojawia się przetarg, w którym chcemy wziąć udział, poprzez wysłanie zapytania ofertowego, negocjacje, podpisanie umowy, realizację aż do oceny podwykonawcy. Warsztaty przeprowadzane są w formie paneli dyskusyjnych, podczas których będzie możliwość wymiany spostrzeżeń i uwag.

x

Zobasz także

Zielona Góra bez stadionu

Zielonogórski poseł chciałby budowy stadionu na 10 tys. kibiców w Zielonej Górze. Pyta o rządowe ...

Rzeszów buduje aquapark

To jest projekt rozpoczynający w mieście nową erę, z ambitnymi projektami i architekturą na najwyższym ...

Infrastruktura „atomówek”

Urząd Morski w Gdyni prowadzi dwa postępowania przetargowe związane z budową konstrukcji morskiej do rozładunku. ...

Najdłuższy tunel w Polsce

Na kolejowym odcinku Limanowa – Nowy Sącz powstanie najdłuższy w Polsce tunel o długości 3,8 ...

Twórcze centrum na Podlasiu

Nowe miejsca do pracy twórczej i prowadzenia warsztatów artystycznych znalazły się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy ...