Socjalne centrum w Opatowie

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał z wójtem Łęki Opatowskiej Adamem Kopisem umowę na finansowanie budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Gmina poprzez udział w Programie „Centra opiekuńczo-mieszkalne”, planuje utworzyć w Opatowie nowy obiekt parterowy o powierzchni całkowitej 557,68 m2. Inwestycja będzie finansowana w całości ze środków Funduszu Solidarnościowego. Jej wartość to ponad 2, 5 mln zł.

Centrum przeznaczone będzie dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy. Zapewni dzienne, ale tez całodobowe wsparcie. Będzie spełniać standardy zapewniające warunki do samodzielnego i niezależnego pobytu, opieki oraz rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

– To kolejny krok do tego, aby systemowo spojrzeć na problem opieki nad osobami z niepełnosprawnościami – mówił podczas podpisania umowy wojewoda Łukasz Mikołajczak dziękując jednocześnie władzom samorządowym za współpracę w tym zakresie.

Okolicznościowy list wystosowała także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. – Głównym celem programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” jest pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz zapewnienie pobytu, opieki i specjalistycznych usług dostosowanych do ich potrzeb. To konkretne wsparcie finansowe jednostek terytorialnego przez rząd w realizacji zadań na rzecz osób z niepełnosprawnościami – napisała w liście minister.

Budowa Centrum w Opatowie ma ruszyć jeszcze w tym roku. To druga inwestycja tego typu. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstaje także w Zagórowie (pow. słupecki).

x

Zobasz także

PKM pojedzie do Kościana

Od przyszłego roku Poznańska Kolej Metropolitalna będzie jeździć do Kościana. Porozumienie o uruchomieniu tego połączenia ...

Poznań bliżej Gorzowa

W trosce o jeszcze wyższy komfort życia mieszkańców, z uwagi na bliskość geograficzną oraz zbieżność ...

Zburzą ruderę w Pile

Z Piły zniknie gigantyczna rudera po centrum handlowym. W jej miejscu staną mieszkania. Mieszkańcy Piły ...

Obwodnica dla Kalisza

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził Program inwestycji dla obwodnicy Kalisza w ciągu drogi krajowej nr ...

Jarocin Eco-Miastem

W pierwszym dniu Międzynarodowej Konferencji Eco-Miasto 2020. Energia zmian oficjalnie przedstawiono laureatów 7. edycji konkursu ...