Ukraina

Większy komfort dla pacjentów szpitala w Ostrowie Wlkp.

Rusza rozbudowa szpitala w Ostrowie Wlkp. W nowo wybudowanym obiekcie znajdzie się m.in. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, blok operacyjny, Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej wraz z Pododdziałem Leczenia Oparzeń i Oddział OAiT dla Dzieci. W ubiegłym tygodniu ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim podpisał umowę z firmą Skanska na realizację I etapu inwestycji.

Ruszają prace

Dziś podpisujemy umowę na realizację I etapu rozbudowy szpitala – powiedziała Beata Kromuszczyńska, menadżer projektu, Skanska.W ramach kontraktu, którego wartość wyniesie niemal 10,7 mln zł netto, wykonamy obiekt w stanie surowym zamkniętym. Będzie miał 4 kondygnacje (3 nadziemne, 1 podziemna) i zostanie scalony z istniejącym budynkiem łącznikiem. Piwnice i parter wykończymy na gotowo. W piwnicy wykonamy pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz szatnie dla pracowników. W kolejnym etapie powstanie tam także centralna sterylizatornia i dezynfektornia. Wykończymy również kondygnację parteru, na którym znajdzie się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Oddział wyposażmy również w sprzęt medyczny, meble, chłodziarki i lodówki medyczne.
W zakresie wykonawcy są także prace rozbiórkowe w istniejącym budynku niezbędne do scalenia go z łącznikiem, instalacje elektryczne, teletechniczne, sanitarne, przyłącza infrastruktury technicznej, elementy zewnętrzne (mury, schody), nawierzchnie, oznakowanie oraz organizacja ruchu i oświetlenie.
Prace ruszą w połowie lipca. Stan surowy otwarty ma być zrealizowany w 6 miesięcy, kolejne 2 miesiące, czyli styczeń i luty przyszłego roku zostanie przeznaczony na prace związane z montażem dachu, elewacji i okien. Całość inwestycji w ramach I etapu będzie sfinalizowana na koniec marca 2017 r.
Przed nami 9 miesięcy intensywnej pracy. Podczas realizacji kontraktu planujemy korzystać również z firm lokalnych. Roboty będziemy prowadzić w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonującego szpitala. W trosce o przebywających w nich pacjentów i komfort pracy lekarzy, dołożymy wszelkich starań, by funkcjonowanie placówki przebiegało bez zakłóceń. Zakres prac jest znaczący, jednakże odpowiednie ich zaplanowanie, a następnie wykonanie zgodne z harmonogramem, idące w parze z dużym doświadczeniem naszych inżynierów pozwolą na realizację założeń umowy – dodaje Beata Kromuszczyńska.

Korzyści i doświadczenie

– Posiadamy duże doświadczenie w realizacji obiektów szpitalnych i innych placówek medycznych – mówi Artur Piasecki, dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego, Skanska. – Zrealizowane przez nas inwestycje dla służby zdrowia wpływają na poprawę jakości obsługi pacjentów, prowadzą do zwiększenia ilości przeprowadzanych operacji, czy zabiegów, zapewniają opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że także w przypadku rozbudowy szpitala w Ostrowie Wlkp. będziemy mieć swoją cegiełkę w korzyściach społecznych płynących z tej inwestycji. A będą one znaczące: nowoczesne sale, większy komfort dla pacjentów, większy zakres usług.
Na swoim koncie Skanska ma realizację takich obiektów jak m.in. Ośrodek Radioterapii w Kaliszu, Innowacyjne Forum Medyczne Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie, Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, Oddział Onkohematologiczny w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, Klinika Okulistyki w Lublinie, baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Balicach i Wrocławiu, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii w Kielcach. Była również wieloletnim partnerem przy realizacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

x

Zobasz także

Będzie obwodnica Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 4-kilometrowego odcinka drugiej ...

Ten region kocha sport

Samorząd Województwa Wielkopolskiego z roku na rok coraz mocniej stawia na kulturę fizyczną, wspierając zarówno ...

Wojewoda wśród uczniów

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w ...

Pociągi wrócą do Kępna

To będzie inwestycja za 600 mln zł. Dzięki niej po 20 latach wrócą tam pociągi ...

Konkurs „Dla Planety 2030”

Nowoczesny sprzęt do nauki alfabetu Braille’a dla dzieci i nauczycieli oraz wodorowe autobusy – te ...