Szkolenie Instrumenty Ochrony Środowiska

„Zebra Zbyszek” dla uczniów

Przed Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy w Dopiewie, 4 września br. nastąpiło oficjalne otwarcie przejścia dla pieszych „Zebra Zbyszek”.

W otwarciu uczestniczyli uczniowie z najmłodszych klas, nauczyciele, dyrekcja szkoły, przedstawiciele samorządu powiatowego i przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej.

Rodzice dostrzegają zagrożenie na drodze, którą dziecko pokonuje z domu do szkoły. – Chcemy, by dzieci czuły się bezpieczne na drodze z i do szkoły, a rodzice nie martwili się o swoje pociechy – mówiła Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

– Wybraliśmy 4 szkoły wiejskie z terenu Powiatu Poznańskiego dwie w Gmine Buk i dwie w Gminie Dopiewow, przy których realizujemy bezpieczne przejścia dla ucznów – informuje Tomasz Łubiński Wicestarosta Poznański.

Przewodnikiem po programie jest Zebra Zbyszek. Podczas kampanii dzieci dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie z dziećmi Zebra odkrywa jak bezpiecznie poruszać się wzdłuż jezdni oraz jak przechodzić na pasach. Uczniowie przekonują się także jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, uczą się z jak ogromnym ryzykiem wiąże się przedwczesne rezygnowanie z fotelików i zastępowanie ich podkładkami.

 

x

Zobasz także

Milion na nową ulicę

Otrzymaliśmy milion złotych dofinansowania do budowy łącznika ulic św. Wojciech i Szkolnej w Czerwonaku – ...

Jesteśmy Super

Powiat poznański po raz kolejny znalazł się wśród liderów samorządowych w naszym kraju. A wszystko ...

Ostre strzelanie w Biedrusku

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych informuje, że w dniach 01.04.2019 r. – 30.04.2019 r. na terenie ...

Zespół Szkół Technicznych

25 marca 2019 r. na budowie Zespołu Szkół Technicznych wmurowano kamień węgielny. Na akcie erekcyjnym ...

Wielkopolski Kongres Kobiet

30 marca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbędzie się V Wielkopolski ...